tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Posledná rozlúčka s kardinálom Jozefom Tomkom v Katedrále sv. Alžbety v Košiciach. Foto: tasr

S Tomkom sa v Košiciach lúčia tisíce ľudí. Pochovaný bude v utorok

Tisíce ľudí prišli v nedeľu (14. 8.) do košickej Katedrály sv. Alžbety, kde verejne vystavili pozostatky zosnulého slovenského kardinála Jozefa Tomka. Informuje o tom tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (KBS) na na sociálnej sieti. Rozlúčka pokračuje aj v pondelok.

„Davy ľudí prichádzajú od rána do košickej Katedrály sv. Alžbety vzdať úctu zosnulému kardinálovi. Zástupy čakajúcich sú okolo celej katedrály smerom na Hlavnú ulicu pred Arcibiskupsky úrad v Košiciach,“ uvádza. Pozostatky sú v dóme vystavené k verejnej úcte v pondelok do 12.00 h. Popoludní bude prenesené do Kaplnky sv. Michala.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Pozostatky kardinála Jozefa Tomka sú už na Slovensku. Lietadlo s rakvou priletelo vo štvrtok 11. augusta 2022 z Vatikánu na bratislavské letisko M. R. Štefánika.
  2. Kardinál Jozef Tomko na snímke z júna 2016.
  3. Posledná rozlúčka (vystavenie ostatkov kardinála Tomka) s kardinálom Jozefom Tomkom v Katedrále sv. Alžbety v Košiciach dňa 14. augusta 2022.

V utorok (16. 8.) bude možné do katedrály vstúpiť a uctiť si ostatky kardinála od 7.00 do 9.00 h. Omša s pohrebnými obradmi sa v Katedrále sv. Alžbety v Košiciach uskutoční o 11.00 h.

Tomko bol najstarším členom kolégia kardinálov. Zomrel vo veku 98 rokov v pondelok 8. augusta vo svojom byte v Ríme.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

S Tomkom sa v Košiciach lúčia tisíce ľudí. Pochovaný bude v utorok

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku