eReport.sk
Monika Beňová
Monika Beňová, zdroj: fb

Beňová: Ja som v Europarlamente svoju vlastnú krajinu za celé roky svojho pôsobenia nikdy nekritizovala


S čím kandiduje do Europarlamentu? eReport sa zhováral s najznámejšou političkou Smeru v Europarlamente Monikou Beňovou. „Kto nevidí, že svet sa zmenil zásadným spôsobom, nepatrí do politiky,“ povedala. Vyjadrila sa aj k predsedníčke Európskej komisie U. von der Leyenovej. Tá podľa nej urobila množstvo chýba nedokáže počúvať, čo si Európania želajú.

S čím kandiduje do Europarlamentu?

Monika Beňová kandiduje do Európskeho parlamentu už po piatykrát. S čím kandiduje tentokrát? Ľavicová politička považuje tieto voľby za kľúčové. Práve tieto voľby podľa nej udajú trendy v EÚ do budúcna.

Monika Beňová pre eReport

Podľa nej kritizovanie svojej vlastnej krajiny v EP je bezprecedentné. Odsúdila to, čo robia progresívni a liberálni europoslanci a dodáva, že ona by sa ani za čias pravicových vlád, Dzurindovej či Radičovej, nikdy neznížila k ohováraniu vlastnej krajiny.

„Beriem politiku ako svoje povolanie,“ vysvetľuje politička. „Kto nevidí, že svet sa zmenil zásadným spôsobom, nepatrí do politiky,“ dodala. Podľa nej si teraz musíme zadefinovať, či je našou prioritou zachovať si to, čo by sme si mali zachovať – suverénne rozhodovanie. Zachovanie práva veta je pre stranu SMER-SSD veľmi dôležité.

Práca na prosperite

Rovnako tak sa musí popracovať na našej prosperite. Podľa Beňovej stále nemáme to, čo nám predstavitelia EÚ na začiatku sľubovali, napríklad v oblasti rozvoja priemyslu a zamestnanosti. Slováci podľa nej nemajú prístup k inovatívnym liekom, ako je tomu na západe.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Demokrati sa zlúčujú s mini stranou
  2. Peter Pellegrini

„Ursula von der Leyenová mala obrovské množstvo prešľapov,“ upozorňuje Monika Beňová. Podľa nej U. von der Leyenová „pokazila“ voľný pohyb osôb v Európe. Sľubovala nám fabriky na výrobu mikročipov. Obrovským problémom je aj Green deal, od ktorého líderka EK odmietala ustúpiť, až kým neprišlo k obrovským protestom farmárov v Európe.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Beňová: Ja som v Europarlamente svoju vlastnú krajinu za celé roky svojho pôsobenia nikdy nekritizovala

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: