eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Rúti sa na nás tuhá zima! SHMÚ varuje pred teplotami hlboko pod nulou

Rúti sa na nás tuhá zima! V pondelok (30. 1.) môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska. Výraznejšie sneženie očakávajú meteorológovia najmä na Kysuciach a Orave. Výstrahy vydali aj pred nočnými nízkymi teplotami až do mínus 15 stupňov Celzia a snehovými jazykmi. Na svojom webe o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

Rúti sa na nás tuhá zima

Výstraha prvého stupňa pred nízkymi teplotami platí od polnoci do pondelka 8.00 h. Teplota môže klesnúť na mínus 15 stupňov Celzia v okresoch Liptovský Mikuláš, Poprad, Brezno, Spišská Nová Ves a Rožňava. SHMÚ upozorňuje na potenciálne nebezpečenstvo pre zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch. „Očakávaný mráz nie je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý, ale môže spôsobiť poškodenie zdravia,“ uviedli meteorológovia.

SHMÚ varuje pred teplotami hlboko pod nulou

Výstraha prvého stupňa pred vetrom platí v okresoch Bratislava, Pezinok, Senec a na väčšine územia Trnavského kraja. Trvať má od 14.00 h až do utorka (31. 1.). Vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 65 až 75 kilometrov za hodinu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dotazník Zastavme Brusel Brusel nepotešil
  2. Zemana vysoký volebný rozdiel prekvapil
  3. Chceme tretiu svetovú vojnu?
  4. Fotka, ktorú zverejnila zo stretnutia premiéra so šéfom KDH a jeho manželkou na Úrade vlády SR Veronika Remišová.

Vietor na horách v polohách približne nad 1500 metrov očakáva SHMÚ od 9.00 h v okresoch Brezno, Banská Bystrica, Martin, Ružomberok, Žilina, Námestovo, Dolný Kubín, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš a Poprad. V nárazoch dosiahnuť rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, no predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre pešiu turistiku aj horolezectvo.

Výrazné sneženie

Výraznejšie sneženie očakáva SHMÚ v okresoch Žilina, Kysucké Nové Mesto, Čadca, Dolný Kubín, Námestovo a Tvrdošín. Výstraha prvého stupňa tam trvá od 15.00 h až do utorka rána. Spadnúť môže desať až 15 centimetrov nového snehu.

Snehové jazyky a záveje môžu potrápiť celý Žilinský kraj, niekoľko okresov Trenčianskeho a Prešovského kraja a tiež okresy Banská Bystrica, Brezno. Výstraha prvého stupňa platí najmä pre horské priechody, a to od 16.00 h až do utorka večera.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rúti sa na nás tuhá zima! SHMÚ varuje pred teplotami hlboko pod nulou

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti