eReport.sk
Ilustračné foto. Zdroj: TASR

Rusko v noci opäť útočilo na energetickú infraštruktúru na Ukrajine: Zasiahlo tieto oblasti!


Ukrajinská protivzdušná obrana zostrelila všetkých 24 útočných dronov typu Šáhid, ktoré ruské sily vypustili počas nočného útoku na Ukrajinu. V stredu to uviedol veliteľ vzdušných síl Mykola Oleščuk, informovala agentúra Reuters.

Rusko v noci opäť útočilo na energetickú infraštruktúru

Drony boli podľa neho vypustené z ruského prístavného mesta Primorsko-Achtarsk, ktoré sa nachádza na pobreží Azovského mora, ako aj z okupovaného Krymu a z Kurskej oblasti. Zostrelené boli nad Mykolajivskou, Dnepropetrovskou, Záporožskou, Doneckou, Sumskou a Odeskou oblasťou.

Ruské údery boli podľa spoločnosti Ukrenerho cielené predovšetkým na zariadenia energetickej infraštruktúry na severovýchode Ukrajiny.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Volodymyr Zelenskyj
  2. Bulharský prezident Rumen Radev
  3. Vladimír Putin a Emmanuel Macron.

Pri útokoch na mestá Šostka a Konotop v Sumskej oblasti došlo k zasiahnutiu energetických zariadení. V meste Sumy a priľahlých oblastiach boli prerušené dodávky elektriny, ktoré sa neskôr podarilo čiastočne obnoviť.

Stovky tisíc ľudí bez elektriny

Ako oznámilo ukrajinské ministerstvo energetiky, v dôsledku nočných útokov sa prerušili dodávky elektriny pre viac ako 500.000 odberateľov. Útoky ovplyvnili aj dodávky v Černihivskej a Charkovskej oblasti, ktoré boli medzičasom obnovené.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko v noci opäť útočilo na energetickú infraštruktúru na Ukrajine: Zasiahlo tieto oblasti!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: