eReport.sk
Obyvatelia Anglicka vo štvrtok rozhodujú o zložení regionálnych samospráv. Volebné miestnosti sa otvorili o 7.00 h miestneho času.
Ilustračné foto: tasr

Rusko po útoku dronmi na Kryme varovalo Britániu pred „nebezpečnými následkami.“ „Sú to klamstvá,“ uviedol Londýn


Rusko si vo štvrtok predvolalo britskú veľvyslankyňu Deborah Bronnertovú a varovalo Londýn pred „nebezpečnými následkami“. Moskva totiž obviňuje Britániu, že pomohla Kyjevu minulý týždeň podniknúť útok na ruskú čiernomorskú flotilu  pri pobreží anektovaného Krymského polostrova. Správu priniesla agentúra AFP.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Je to proti ľudským právam!
 2. Chris Heaton - Harris. britský minister pre Severné Írsko
 3. Neefektívne a zbytočné sankcie?
 4. Poľský premiér Mateusz Morawiecki
 5. Irán popravuje demonštrantov
 6. Ukrajina mieša politiku do športu
 7. Na snímke únik plynu z plynovodu Nord Stream v Baltskom mori pri pobreží dánskeho ostrova Bornholm 27. septembra 2022.
 8. Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková.
 9. Dosluhujúca britská premiérka Liz Trussová.
 10. Dmitrij Medvedev na archívnej snímke z júna 2019.
 11. Na ilustračnej snímke potrubné systémy a uzatváracie zariadenia v prijímacej stanici plynovodu Nord Stream 1 v Baltskom mori.
 12. Volodymyr Zelenskyj počas virtuálneho prejavu na konferencii o obnove Ukrajiny vo švajčiarskom meste Lugano 4. júla 2022.

„Takéto konfrontačné akcie Angličanov prinášajú riziko vystupňovania situácie a môžu viesť k nepredvídateľným a nebezpečným následkom,“ uviedlo ruské ministerstvo zahraničných vecí v oznámení.    

Ostrý protest

Moskva dodala, že odovzdala veľvyslankyni Spojeného kráľovstva Bronnertovej „ostrý protest“. Rusko tvrdí, že britské sily cvičia ukrajinské špeciálne jednotky okrem iného aj v „sabotážnych operáciách na mori“.

Rusko v sobotu obvinilo Spojené kráľovstvo z napomáhania Kyjevu pri organizovaní útoku dronmi na ruské lode v prístave Sevastopol na ukrajinskom Krymskom polostrove, anektovanom Moskvou v roku 2014.

Bronnertová na koberci

Keď Bronnertová prišla k mohutnému moskovskému mrakodrapu ministerstva zahraničných vecí zo sovietskej éry, čakal ju tam rad ľudí skandujúcich heslo „Británia je teroristický štát“, uviedli ruské štátne médiá.

Konkrétne fakty

Ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že odovzdalo veľvyslankyni „konkrétne fakty o nepriateľských provokáciách“ Londýna. Dodalo, že požiadalo Britániu, aby „s tým okamžite prestala“.

Podmorské sabotáže

Moskva tvrdí, že špecialisti britskej armády cvičia ukrajinské špeciálne sily v južnom prístavnom meste Očakiv. Napríklad aj „podmorských sabotérov, aby vedeli podnikať operácie vo vodách Čierneho a Azovského mora“ Rusko minulý týždeň obvinilo Spojené kráľovstvo aj z toho, že je zapletené do septembrových explózií na plynovodoch Nord Stream.

Sú to klamstvá

Londýn vraví, že sú to „klamstvá obrovských rozmerov“. Vzťahy Londýna a Moskvy sa zhoršujú už dlhé roky. Rusko pokladá Britániu, ktorá patrí k najsilnejším podporovateľom Ukrajiny, za jeden z najviac nepriateľských západných štátov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko po útoku dronmi na Kryme varovalo Britániu pred „nebezpečnými následkami.“ „Sú to klamstvá,“ uviedol Londýn

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne