eReport.sk
Zdroj: X (Twitter)

Rusko obvinilo USA zo zodpovednosti za raketový útok v Sevastopole, ktorý si vyžiadal tri obete


Ruské ministerstvo obrany v nedeľu uviedlo, že za raketový útok na civilistov v Sevastopole, pri ktorom zomreli aj deti a asi sto ľudí bolo zranených, sú zodpovedné predovšetkým Spojené štáty americké.

Traja ľudia vrátane dvojročného dieťaťa prišli o život pri ukrajinskom raketovom útoku na ruskom ovládané mesto Sevastopol na Krymskom polostrove, uviedol v nedeľu na platforme Telegram gubernátor mesta Michail Razvožajev. TASR informuje podľa agentúr Reuters a AFP.

Zodpovednosť USA

Ako dodal, približne 100 ďalších ľudí utrpelo zranenia. Sevastopol je prístavným mestom a námornou základňou na brehu Čierneho mora na polostrove Krym. Krym je pravidelným terčom paľby z Ukrajiny, počet obetí a zranených z nedele je však nezvyčajne vysoký, píše agentúra AFP.

Razvožajev ďalej uviedol, že Ukrajina odpálila päť rakiet, ktoré ruská protivzdušná obrana zachytila nad Čiernym morom, ich fragmenty však dopadli na pevninu a kúsky šrapnelov spôsobili ľuďom zranenia.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na kombosnímke zľava zdevastovaný panelák v Dnipre a Olexij Arestovyč.

Ruské ministerstvo obrany v nedeľu uviedlo, že za raketový útok na civilistov v Sevastopole sú zodpovedné predovšetkým Spojené štáty. Tie dodali Ukrajine strely ATACMS.

„Zodpovednosť za úmyselný raketový útok na mierumilovných obyvateľov Sevastopolu nesie predovšetkým Washington. Ten dodal tieto zbrane Ukrajine,“ napísalo ministerstvo na platforme Telegram.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko obvinilo USA zo zodpovednosti za raketový útok v Sevastopole, ktorý si vyžiadal tri obete

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne