tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Na videosnímke vydanej 10. februára 2022 raketový systém S-400 rozmiestnený v bieloruskej Brestskej oblasti počas rusko-bieloruských manévrov
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Ruskí vojaci sa vracajú od ukrajinských hraníc na základne! Ide o informáciu z Moskvy

Časť ruských vojenských síl rozmiestnených v blízkosti ukrajinských hraníc sa vracia na svoje základne. V utorok o tom informovala agentúra AFP s odvolaním sa na ruské ministerstvo obrany.

„Jednotky z Južného a Západného vojenského okruhu po splnení svojich úloh začali nastupovať do (prostriedkov) železničnej a cestnej dopravy a dnes sa začnú presúvať na svoje vojenské základne,“ povedal hovorca rezortu obrany v Moskve, ktorého citovali ruské tlačové agentúry.

Západ, ale najmä USA, už týždne upozorňujú, že Rusko by mohlo napadnúť Ukrajinu, keďže v blízkosti jej hraníc sústredilo vyše 100.000 vojakov a v posledných dňoch vykonáva v južnom Bielorusku spoločné cvičenie s tamojšou armádou.

Rusko tvrdenia o príprave invázie odmieta a tvrdí, že pre nikoho nepredstavuje žiadnu hrozbu.  Žiada však od USA a NATO bezpečnostné záruky, v rámci ktorých požaduje aj to, aby sa Ukrajina nestala súčasťou Severoatlantickej aliancie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ivan Korčok vo Washingotne počas podpisovania dohody medzi SR a USA.
  2. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).
  3. vojaci
  4. PK 10 polostrov Krym - Na snímke konvoj ruských obrnených vozidiel sa presúva po dia¾nici na polostrove Krym v utorok 18. januára 2022. Západné krajiny vinia Rusko z rozmiestnenia približne 100.000 vojakov a ažkej techniky na severnej a východnej hranici Ukrajiny, èo pod¾a nich naznaèuje prípravy na možnú inváziu. FOTO TASR/AP A convoy of Russian armored vehicles moves along a highway in Crimea, Tuesday, Jan. 18, 2022. Russia has concentrated an estimated 100,000 troops with tanks and other heavy weapons near Ukraine in what the West fears could be a prelude to an invasion. (AP Photo) *** Local Caption *** obrnené vozidlo dia¾nica obrnené vozidlá
  5. Ruský veľvyslanec pri EÚ Vladimir Čižov.
  6. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  7. Generálny tajomník OSN António Guterres v Ženeve.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ruskí vojaci sa vracajú od ukrajinských hraníc na základne! Ide o informáciu z Moskvy

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku