tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ivan Korčok vo Washingotne počas podpisovania dohody medzi SR a USA.
Ivan Korčok vo Washingotne počas podpisovania dohody medzi SR a USA. Foto: tasr/ap

Korčok o situácii na Ukrajine: Provokácie v Donbase sa musia okamžite skončiť

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok v sobotu vyhlásil, že provokácie v Donbase, kde sa situácia stále viac vyhrocuje, sa „musia okamžite skončiť“. Informovalo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

„V priamom prenose vidíme, že separatistom nestačí, že už roky porušujú medzinárodné právo a suverenitu nášho suseda. Stupňujú provokácie a je evidentné, že chcú zabrániť mierovému riešeniu súčasného napätia,“ vyhlásil šéf slovenskej diplomacie.

je to všetko na Putinovi

Jediný, kto podľa jeho slov môže tento nebezpečný hazard zastaviť, je Ruská federácia. „Očakávam, že ruská strana zasiahne, o to viac, že sama stále signalizuje ochotu hľadať riešenie za rokovacím stolom. Preto je dôležité, že sa pripravuje stretnutie ministrov zahraničných vecí Ruska a USA a naďalej prebieha dialóg. Provokácie na Donbase sa však musia okamžite skončiť,“ dodal.

Korčok je znepokojený

Korčok vyjadril znepokojenie zo zhoršujúcej sa situácie v Donbase aj vo svojom skoršom sobotňajšom príspevku na Twitteri. Vyslovil sa v ňom za okamžitú deeskaláciu a taktiež apeloval na Rusko, aby v tomto smere využilo svoj vplyv v separatistických republikách na východe Ukrajiny.

Bude vás zaujímať:

  1. Na videosnímke vydanej 10. februára 2022 raketový systém S-400 rozmiestnený v bieloruskej Brestskej oblasti počas rusko-bieloruských manévrov
  2. Volodymyr Zelenský.
  3. Vladimír Putin a Emmanuel Macron.

Zdroj: Tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Korčok o situácii na Ukrajine: Provokácie v Donbase sa musia okamžite skončiť

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku