tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Ukrajinská letecká spoločnosť premiestnila svoje lietadlá mimo Ukrajiny

Najväčšia ukrajinská letecká spoločnosť Ukraine International Airlines (UIA) po varovaniach Spojených štátov pred možným bezprostredným začiatkom vojny premiestnila lietadlá mimo územia Ukrajiny. V pondelok o tom informovala tlačová agentúra DPA.

Poistenie letov tejto spoločnosti v ukrajinskom vzdušnom priestore bolo poistnými spoločnosťami pozastavené, uviedla UIA v pondelok v Kyjeve pre DPA. Päť lietadiel premiestnili do Španielska. Ďalšie dva stroje presunú do Srbska na „plánovanú technickú údržbu“. Celkovo má spoločnosť 25 lietadiel.

Vláda v Kyjeve poskytla v predchádzajúci deň sumu na poistenie leteckých spoločností vo výške 590 miliónov dolárov, aby mohli ich stroje ďalej lietať v ukrajinskom vzdušnom priestore.

Holandské aerolínie KLM už predtým úplne pozastavili lety na Ukrajinu. Ukrajinská spoločnosť SkyUp musela lietadlo vracajúce sa z Madeiry do Kyjeva presmerovať do Kišiňova v susednom Moldavsku, dôvodom bol tiež problém s poistením. Cestujúcich museli neskôr dopraviť do Kyjeva autobusom.

Spoločnosť SkyUp v nedeľu potvrdila správy, že medzinárodné poistné spoločnosti odmietajú z obáv pred vojenskou inváziou poisťovať stroje lietajúce v ukrajinskom vzdušnom priestore.

Na druhej strane, nemecká Lufthansa zatiaľ pokračuje v letoch na Ukrajinu. Hovorca to vysvetlil tak, že majú príslušné poistné krytie. Povedal: „Keby sme nemali poistenie, ani my by sme nelietali.“

Predovšetkým USA už niekoľko týždňov varujú pred údajnou blížiacou sa inváziou Ruska na Ukrajinu a ako dôkaz uvádzajú ruských vojakov zhromaždených neďaleko ukrajinských hraníc. Kremeľ tieto obvinenia opakovanie popiera. Kyjev takisto nevidí reálne prípravy na takýto útok.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajinská letecká spoločnosť premiestnila svoje lietadlá mimo Ukrajiny

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku