tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Motoki Tacunori
Motoki Tacunori. Zdroj: faktor.bg

Rusi vyhostili japonského diplomata: Bol zadržaný pri čine, za peniaze dostával tajné informácie!

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) v pondelok zadržala japonského diplomata vo Vladivostoku pre špionáž a označila ho za nežiadúcu osobu. Vyplýva to z vyhlásenia FSB, z ktorého citovali ruské agentúry. Informovala o tom agentúra AFP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov počas prejavu na 77. Valnom zhromaždení OSN v New Yorku.
  2. Vojenský dron
  3. Srbský minister zahraničných vecí Nikola Selakovič, archívna snímka.
  4. Čínsky minister zahraničných vecí Wang I počas prejavu na 77. Valnom zhromaždení OSN v New Yorku v sobotu 24. septembra 2022.

„Japonský diplomat bol zadržaný pri čine, keď výmenou za peniaze dostával tajné informácie o spolupráci Ruska s inou krajinou v ázijsko-tichomorskom regióne,“ uviedla FSB. Podľa ruských agentúr mal diplomat tiež žiadať informácie o „vplyve západných sankcií“ na východoruský región Primorský kraj.

Má ísť o generálneho konzula vo Vladivostoku

Ruské ministerstvo zahraničných vecí vo vyhlásení uviedlo, že diplomat dostal lehotu 48 hodín na opustenie Ruska a bol označený za nežiadúcu osobu, píšu ruské agentúry. Podľa nich má ísť o Motokiho Tacunoriho, generálneho konzula vo Vladivostoku. FSB zverejnila krátke video, v ktorom oznámila, že diplomat sa priznal k porušeniu ruských zákonov.

Moskva a Tokio stále nepodpísali mierovú zmluvu

Rusko považuje Japonsko za „nepriateľskú“ krajinu. Toto označenie používa aj pre Spojené štáty, Britániu, Austráliu a väčšinu štátov EÚ, pripomína AFP. Moskva a Tokio navyše stále nepodpísali mierovú zmluvu, ktorá by medzi oboma krajinami oficiálne ukončila druhú svetovú vojnu. Na príčine je spor o štyri Kurilské ostrovy (japonské Severné teritóriá), ktoré vtedajší Sovietsky zväz anektoval v roku 1945.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusi vyhostili japonského diplomata: Bol zadržaný pri čine, za peniaze dostával tajné informácie!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku