eReport.sk
Ján Mažgút, foto:yt/smersd

Mažgút prirovnáva pozývanie NATO k slovenským voľbám s rokom 1968: Nová doba, rovnaké metódy!

Od stredy rezonuje v médiách téma návštevy viac ako dvadsiatich štátnych úradníkov v Bruseli. Na pôde EÚ a NATO tam podľa príslušnej zápisnice žiadali vojenskú organizáciu a Európsku komisiu o zásah na Slovensku, lebo „hrozí“, že parlamentné voľby vyhrajú Robert Fico (Smer-SD) a Peter Pellegrini (Hlas-SD). Aktivita bola prezentovaná ako súčasť boja proti tzv. hybridným hrozbám. Za takúto hrozbu však bola v rámci návštevy štátnymi úradníkmi označená práva slovenská politická opozícia. Reakcia na seba nenechala dlho čakať a podľa opozičnej strany Smer-SD ide o hrubé porušenie princípov demokracie, slobody prejavu, či spravodlivej politickej súťaže, na ktoré bol zneužitý štátny aparát. Je možné, že sociálni demokrati kvôli kauze zvolajú aj mimoriadnu schôdzu parlamentu. Hovorca Smeru Ján Mažgút tvrdí, že si síce v súčasnosti zažívame inú dobu, ako za socializmu, ale vláda používa rovnaké metódy.

Podobnosť „čisto náhodná“

„V auguste 1968 píše Alois Indra, Drahomír Kolder, Oldřich Švestka, Antonín Kapek a Vasil Biľak tzv. Pozývací list, v ktorom žiadali Leonida Brežneva ´poskytnúť skutočnú pomoc a podporu všetkými možnými spôsobmi, ktoré máte k dispozícii´ zachrániť Česko-Slovensko ´pred hrozbou kontrarevolúcie. S ohľadom na zložitosť a nebezpečný vývoj situácie v našej krajine.´ Výsledok? Zastavenie demokratizačných procesov vo vtedajšom Československu za prítomnosti ´monitorovacej skupiny´, ktorá sa tu zdržala viac, ako 30 rokov,“ popisuje Mažgút rok 1968.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nedodržala zákonnú lehotu
  2. HLAS je pripravený.
  3. Vojnová turistika?
  4. Obete bezprecedentnej pomoci

Ten následne porovnáva so svojim pohľadom na súčasnosť. „V apríli 2023 sa 21 štátnych úradníkov a predstaviteľov mimovládok zúčastnilo zahraničnej pracovnej cesty na pôde EÚ a NATO, kde zaznelo, že: ´Situácia na Slovensku je veľmi kritická v kontexte nadchádzajúcich volieb, je potrebné s tým niečo robiť, lebo voľby budú zneužité´ a ´požiadali predstaviteľov NATO o zaslanie ´counter-hybrid support teams´ na SR´, s upresnením, že ´NATO musí čo najskôr riešiť otázku volieb, pretože vyhrá Fico a Pellegrini a SR vystúpi z NATO. Slovensko potrebuje v tejto veci pomoc.´,“ popisuje Mažgút.

Vyzýva ľudí k účasti na voľbách

V kontexte pochybnej úradníckej aktivity Mažgút upozorňuje, že nadchádzajúce parlamentné voľby budú kľúčovejšie ako kedykoľvek predtým. Vyzýva ľudí, aby sa na nich zúčastnili. „Nechcem zažiť ten pocit, keď budeme ako v Nitre na Svätoplukovom námestí oslavovať Americký deň. Stále máme možnosť a čas rozhodnúť sa 30. septembra správne,“ dodal.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mažgút prirovnáva pozývanie NATO k slovenským voľbám s rokom 1968: Nová doba, rovnaké metódy!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php