eReport.sk
Český herec Josef Abrhám na archívnej snímke.
Český herec Josef Abrhám na archívnej snímke. Foto: tasr

Rodina a priatelia sa poslednýkrát rozlúčili s Josefom Abrhámom. Veniec poslala aj Čaputová

V Prahe sa v pondelok popoludní uskutočnila posledná rozlúčka s populárnym českým hercom Josefom Abrhámom, ktorý zomrel 16. mája vo veku 82 rokov. Smútočný obrad sa začal o 13.00 h SELČ v Kostole sv. Anežky Českej v pražskej časti Spořilov.

S Abrhámom sa podľa portálu Novinky.cz prišlo rozlúčiť množstvo osobností českého kultúrneho života. V chráme bol prítomný napríklad režisér Jan Hřebejk, či herci Zdeněk Svěrák, Jiří Macháček a Martin Dejdar.

Na trúbku zahral slovenský trubkár Laco Déczi

Na smútočnom obrade sa zúčastnil aj prezident karlovarského filmového festivalu Jiří Bartoška a herečky Aňa Geislerová či Iva Janžurová. Na trúbku zahral slovenský jazzový trubkár Laco Déczi, ktorý bol podľa portálu Blesk.cz Abrhámovým obľúbencom. Na pohrebe predniesla niekoľko slov aj Dagmar Havlová – vdova po zosnulom exprezidentovi Václavovi Havlovi. Vence poslali aj český prezident Miloš Zeman a prezidentka SR Zuzana Čaputová, píše portál Novinky.cz.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Libuše Šafránková
  2. Český herec Josef Abrhám si preberá ocenenie Hercova misia na slávnostnom otvorení 18. ročníka medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest 18. júna 2010 v Trenčíne.
  3. Josef Abrhám
  4. Josef Abrhám

Rodina, kolegovia a známi sa so zosnulým hercom rozlúčili na rovnakom mieste, kde sa pred rokom konala verejná rozlúčka s jeho hereckou aj životnou partnerkou Libušou Šafránkovou. Tá zomrela 9. júna 2021 vo veku 68 rokov.

Herec bol hviezdou kultových filmov

Josef Abrhám sa narodil 14. decembra 1939 v Zlíne. Preslávili ho humorné i vážne úlohy. Divákom do pamäti sa zapísal ako záletný doktor Blažej zo seriálu Nemocnica na okraji mesta (1977-1981) alebo ako podvodník v kultovom filme Vrchní, prchni! (1980). Od roku 1976 bol ženatý s Libušou Šafránkovou. Ich syn Josef je režisérom. Práve v jeho réžii si Abrhám starší zahral sám seba v snímke Hoteliér (2013).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rodina a priatelia sa poslednýkrát rozlúčili s Josefom Abrhámom. Veniec poslala aj Čaputová

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti