eReport.sk
Kam sa chodia radiť Šimečka s Hojsíkom? Radačovský upozorňuje na to, ako naši liberálni europoslanci žalovali v Bruseli.
Europoslanec a šéf strany Slovenský Patriot Miroslav Radačovský. Foto: FB / Miroslav Radačovský

Europoslanec Radačovský: SR je povinná byť dôstojným a hrdým štátom Európy!


Slovensko je povinné stať sa dôstojným a hrdým štátom v spoločenstve suverénnych národných štátov Európy. V rozhovore pre TASR to uviedla strana Slovenský patriot, ktorá sa uchádza o hlasy voličov v júnových eurovoľbách.

Dôstojný štát Európy

Strana okrem iného kladie dôraz na suverénnu zahraničnú politiku, mierové diplomatické riešenie konfliktov či boj proti všetkým formám extrémizmu. „Je potrebné rázne odmietnuť naratív, šíriaci sa z vyhlásení niektorých politických subjektov, kandidujúcich do EP, ktoré vykresľujú EÚ ako niečo, voči čomu sa treba vehementne brániť a odmietať. Strana Slovenský patriot je opačného názoru. Slovensko je povinné stať sa dôstojným a hrdým štátom v spoločenstve suverénnych národných štátov Európy a nie akýmsi sa brániacim štátom. A toto je možné dosiahnuť len navrhnutím do EP takých kandidátov, ktorí svojou odbornosťou a životnými skúsenosťami budú dôstojne, odborne a slušne obhajovať, brániť a presadzovať záujmy Slovenska v EÚ.“Uvádza strana.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová
  2. Minister práce Erik Tomáš, vpravo štátny tajomník Branislav Ondruš

EÚ a komplexné témy

Predseda strany Miroslav Radačovský ďalej dodáva: „Európsky parlament rozhoduje o veľkom počte komplexných tém, vymedzených v Zmluve o fungovaní EÚ, Zmluve o EÚ, v súlade s rokovacím poriadkom v 20 stálych výboroch EP. Kandidáti do EP už by mali pred rozhodnutím stať sa europoslancami vedieť, v ktorom takomto výbore chcú a sú odborne zdatní, aby pracovali. A toto je jeden z dôvodov, ako môže EP pomôcť Slovensku. To znamená, pokiaľ sa europoslanci budú odborne venovať práci v danom výbore, pre danú oblasť, tak v spojení aj s frakciou, do ktorej budú patriť, môžu a musia ovplyvniť aj prípadné legislatívne návrhy zo strany Európskej komisie tak, aby to bolo v súlade s národnými záujmami. Jednak Slovenska, ale aj iných národných štátov, pokiaľ je to na prospech celku, Únii ako takej.“

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Europoslanec Radačovský: SR je povinná byť dôstojným a hrdým štátom Európy!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: