eReport.sk
Mária Precner, hovorkyňa ministerstva obrany. Foto: fb/mprecner

Rezort obrany: Počet a úlohy vojakov na hraniciach závisia od požiadaviek polície

Počet, úlohy aj dislokácia príslušníkov Ozbrojených síl (OS) SR na hraniciach v súvislosti s nelegálnou migráciou je upresňovaná na základe aktuálnych požiadaviek Policajného zboru (PZ) SR. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Mária Precner. Reagovala tak na požiadavku obcí zvýšiť počet vojakov hliadkujúcich pri hraničnom priechode Tachty – Cered na juhu okresu Rimavská Sobota.

Rezort obrany v stanovisku pripomenul, že vojaci sú na plnenie asistenčných úloh na hraniciach nasadzovaní v prospech polície. „V tejto súvislosti prebieha nepretržitá koordinácia na jednotlivých úrovniach rezortov, ale aj PZ a OS SR. A to tak, aby sa na riešenie situácie prijímali opatrenia s ohľadom na maximálnu efektívnosť,“ dodala Precner.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. voľby prieskum
  2. Richard Sulík.
  3. voľby prieskum

Zasadal krízový štáb

V Rimavskej Sobote sa vo štvrtok (21. 9.) konalo zasadnutie krízového štábu za účasti zástupcov samospráv, štátnej správy či polície. Predmetom rokovania bola situácia s tranzitnou migráciou na hraničnom priechode Tachty – Cered. Samosprávy z pohraničia žiadali zvýšenie počtu hliadkujúcich vojakov. Preto, aby sa obmedzil pohyb migrantov v obciach. Čo podľa starostov spôsobuje obavy obyvateľov.

Ministerstvo vnútra SR uviedlo, že v súčasnosti je do okresu Rimavská Sobota v súvislosti s nelegálnou migráciou pridelených 40 príslušníkov OS SR. Ktorí sú rozdelení do nočnej a dennej zmeny. V uplynulom období rezort vnútra v obci Tachty eviduje v porovnaní s predchádzajúcim obdobím znížený počet tranzitujúcich migrantov.

Konkrétne počty spresnia po rokovaniach

Z polície pre TASR spresnili, že aktuálne je v rámci Okresného riaditeľstva Policajného zboru Rimavská Sobota velených do uvedených opatrení celkovo 40 vojakov na každý operačný deň. V piatok rokovali zástupcovia armády i polície. Predbežne diskutovali aj o možnosti navýšenia počtu vojakov. Taktiež aj o ďalšej forme a spôsobe plnenia úloh v prípade nelegálnej migrácie.

„Konkrétne počty nasadených vojakov sa spresnia. A to až po uzavretí rokovaní,“ uviedla Mária Faltániová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rezort obrany: Počet a úlohy vojakov na hraniciach závisia od požiadaviek polície

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php