eReport.sk
Remišová klame!
Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

Remišová v problémoch: Jej rezort pochybil a ohrozil seniorov! Porušil striktné nariadenie EÚ

Remišovej sa poriadne nedarí! Ministerka investícii a informatizácie Veronika Remišová len pred pár dňami predýchala to, že sa bude musieť definitívne zmieriť s tý. že niekdajšia koaličná strana Za ľudí sa zrejme definitívne čoskoro rozpadne. K týmto dohadom prispel i odchod dvoch z posledných členov poslaneckého klubu strany, poslancov Juraja Šeligu a Jany Žitňanskej. Tentoraz Remišovej pribudnú ďalšie vrásky na čele.

Remišovej sa poriadne nedarí

Ako uvádza portál Pluska. Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) vedené Veronikou Remišovou porušilo striktné nariadenie Európskej únie. Nariadenie GDPR, ktoré má chrániť občanov pred zneužitím ich osobných údajov.

Ohrozenie seniorov

Do Centrálneho registra zmlúv zaslalo dokumenty hodné preskúmania patričnými orgánmi. Zverejnilo v nich totiž osobné údaje seniorov. Nejde len o meno a priezvisko, ale aj o adresu trvalého bydliska, mailovú adresu, dátum narodenia a mobilné telefónne číslo.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Biden syn Hunter v poriadnych problémoch
  2. Igor Matovič hovorí, že do NRSR sa dostalo viac "dezolátov"
  3. Položila Hegerova vláda podnikateľov na kolená
  4. Sľuby sa sľubujú

Portál ďalej dodáva, že to všetko v zmluvách, ktoré rezort uzatvoril so staršími občanmi v rámci projektu zameraného na zlepšenie ich digitálnych zručností a bezpečnosť v online priestore. Súčasťou projektu je aj odovzdanie tabletov do rúk samotných dôchodcov. Samozrejme, stane sa tak po potrebnom a povinnom zaškolení. Ministerstvo s nimi následne podpíše darovaciu zmluvu, ktorú zverejní v centrálnom registri.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová v problémoch: Jej rezort pochybil a ohrozil seniorov! Porušil striktné nariadenie EÚ

Odoberať
Upozorniť na
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php