eReport.sk
Na kombosnímke zľava Michal Truban a Igor Matovič.
Na kombosnímke zľava Michal Truban a Igor Matovič. Foto: tasr

Bývalý šéf progresívcov Matovičovi: Zasa si to nejak zle pamätáš. Veď si tam stál s nami

Po hlasovaní poslancov NR SR o Robertovi Ficovi (Smer-SD) sa zase začali „prekárčky“ medzi koaličnými partnermi. Richard Sulík a jeho SaS apeluje na premiéra Eduarda Hegera (OĽANO), ktorý by podľa liberálov nemal ostať ticho po tom, ako dopadlo hlasovanie o žiadosti prokuratúry o súhlas s vydaním poslanca Fica do väzby. Budúcnosť vládnej koalície je podľa Sulíka v rukách šéfa vládneho kabinetu. Lenže je tu ešte líder OĽANO Igor Matovič, ktorý je straníckym šéfom predsedu vlády. A potom tu máme bývalého šéfa progresívcov Michala Trubana, ktorý, zdá sa, pozorne číta Matovičove statusy...

„Napriek tomu, že Igor Matovič (OĽANO) sa snaží hovoriť o SaS ako o tej, ktorá rozbíja vládu, je to práve hlasovanie dvoch poslankýň OĽANO a celého klubu Sme rodina, ktorí popreli jej zmysel a hodnoty,“ uviedla dnes strana SaS v stanovisku.

Matovič pripomenul volebný úspech OĽANO

Pripomíname, že plénum NR SR v stredu (4.6.) neodsúhlasilo žiadosť prokuratúry o vydanie Fica do väzby. Za bolo 74 poslancov, proti 49, zdržalo sa 19 a nehlasovalo osem poslancov. Za vydanie Fica do väzby boli všetci poslanci SaS a Za ľudí, ako aj väčšina poslancov OĽANO. Zdržali sa poslanci Sme rodina. Zdržala sa i Katarína Hatráková a Romana Tabák nehlasovala, následne obe vylúčili z klubu OĽANO.

Proti vydaniu Fica hlasovali členovia klubu Smer-SD i nezaradení poslanci pôsobiaci v neparlamentnom Hlase-SD. Nezaradení poslanci z ĽSNS nehlasovali.

Prosím o odpustenie a pochopenie, že zlyhali jednotlivci, nie hnutie, ktoré jediné v boji s korupciou dosiaľ nikdy neuhlo.

Igor Matovič (OĽANO).

K situácii sa vyjadril dnes aj samotný Matovič. Síce priznáva, že dve jeho poslankyne skutočne zlyhali ktorí priznáva, zároveň si však neodpusti ostré výčitky voči strane SaS. „Bol to november 2019, keď naše hnutie OĽANO všetci premúdrelí komentátori kaviarenských denníkov odpisovali. Na pódiách stáli spolu Kiska, Truban, Beblavý, Hlina a Sulík. Prieskum agentúry FOCUS nám dával tesnú šancu na parlament s 5,6% … a realitu poznáte. Voľby sme vyhrali s 25% a spomenutým komentátorom, pánom z pódia a agentúram spadla sánka. Ľudia prekukli faloš a strojenosť samozvaných víťazov a premiérov. Vyhrala úprimnosť a odvaha. ĎAKUJEME,“ začal zoširoka Matovič, ktorý pripomenul volebný úspech svojho hnutia.

„Najviac som však hrdý na splnenie kľúčového sľubu“

A pokračoval: „Odvtedy ubehli prestrašné dva roky. Pandémia, ekonomická kríza, inflácia, ceny energií odstrelili dekel, vojna a kríza utečenecká. Napriek tomu, Slovensko to spolu s Vami zvláda – hoci je to pre každého ťažké. Najviac som však hrdý na splnenie kľúčového sľubu – dali sme absolútnu slobodu OČTK, už žiadny statočný vyšetrovateľ nemusí žiť v strachu, že ho niekto stopne … a oni za to idú po zločine ako po údenom.Včera sme však zakopli a mňa to veľmi mrzí.“

Podľa Matoviča sa jeho dve poslankyne „rozhodli chrániť nenáležité výhody poslancov, ktoré im po našom zrušení imunity ešte ostali.“ „Bohužiaľ. Prosím o odpustenie a pochopenie, že zlyhali jednotlivci, nie hnutie, ktoré jediné v boji s korupciou dosiaľ nikdy neuhlo. Som Vám vďačný za Vaše podporné správy, aj keď podfarbené smútkom,“ kajal sa expremiér a súčasný minister financií.

Sulíkovci podľa lídra OĽANO spôsobili tragédiu

A následne sa pustil do sulíkovcov. „Som sklamaný z prospechárskej kampane SaS voči nášmu hnutiu. Áno, zlyhanie 2 našich poslankýň z 50 ušetrí Ficovi pár týždňov na slobode, čo by podľa prokuratúry Fico strávil vo väzbe – ale pred pokračovaním vyšetrovania ho to ničím nechráni. Keď nám to ale vyčíta strana a jej predseda, ktorí len kvôli svojmu egu povalili Radičovej vládu a vybavili 8 rokov vlády smeráckej mafie so všetkými tragickými následkami, je to až smutnosmiešne,“ uzavrel Matovič.

Zdroj: fb/igor.matovic.7

Truban žne lajky pod statusom Matoviča

Pod statusom lídra najsilnejšieho vládneho hnutia sa objavil však aj komentár bývalého predsedu Progresívneho Slovenska Michala Trubana. Matovičovi pripomenul, že na tých pódiách, o ktorých písal v úvode svojho facebookového odkazu bol predsa aj on. „Zasa si to nejak zle pamätáš. Veď si tam stál s nami,“ uviedol vo svojom komentári Truban, ktorý aby potvrdil, že si nevymýšľa a pridal aj fotografiu. A lajky mu utešene pribúdajú…

Zdroj: fb/igor.matovic.7

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke zľava Robert Fico a Anna Belousovová.
  2. Poslankyňa SaS Jana Bittó Cigániková.
  3. Šéf Smeru Robert Fico
  4. Šéf Smeru Robert Fico
  5. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
  6. Na snímke poslanci Smeru-SD, zľava Richard Takáč, Robert Fico, v pozadí vpravo Ladislav Kamenický.
  7. Šéf hnutia Progresívne Slovensko Michal Šimečka.
  8. Nezaslúžil si skončiť ako Lučanský


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bývalý šéf progresívcov Matovičovi: Zasa si to nejak zle pamätáš. Veď si tam stál s nami

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre