eReport.sk
Vicepremiérka a líderka strany Za ľudí Veronika Remišová.
Vicepremiérka a líderka strany Za ľudí Veronika Remišová. Foto: tasr

Remišová si zastala Hegera: Bezpečnosť premiéra je dôležitejšia ako gestá!


Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) vníma rozhodnutie premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) necestovať na Ukrajinu ako bezpečnostné, nie ako politické. Uviedol to pred rokovaním vlády. Návštevu troch predsedov vlády na Ukrajine považuje Korčok za silné a odvážne gesto. Komentovali to aj ďalší ministri.

„Nehľadajme politiku tam, kde nie je. Ak predseda vlády  dostane informácie od bezpečnostných zložiek, tak ja si nie som celkom istý, či ich má ignorovať,“ povedal Korčok s tým, že Heger sa neschoval. Bezpečnosť má podľa Korčoka svoj význam a úlohou bezpečnostných zložiek je chrániť premiéra.

Štátny tajomník Ministerstva obrany SR Marian Majer nechce špekulovať o tom, prečo premiéri iných krajín do Kyjeva cestovali a Heger nie. „Nemôžeme hodnotiť vyhodnotenie bezpečnostných zložiek iných štátov, my sme to vyhodnotili takto a zariadili sme sa podľa toho,“ povedal. Upozornil, že vláda samotná vyjadruje naďalej veľmi konzistentný postoj k podpore Ukrajiny brániacej sa ruskej agresii.

Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) si myslí, že bezpečnosť premiéra je dôležitejšia ako gestá. Dôležité sú podľa nej konkrétne činy. „Slovensko robí všetko pre to, aby sme Ukrajine pomohli,“ podotkla.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Slovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok.
  2. Peter Pellegrini počas tlačovky v NR SR.
  3. Eduard Heger (OĽaNO).
  4. Sulíkovi je jeho MEGAKAUZA na smiech
  5. Zelenskyj

Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) ocenil symbolickú cestu troch predsedov vlád na Ukrajinu. Myslí si, že mala zmysel. Rozhodnutie premiéra nejsť na Ukrajinu rešpektuje.

Heger neodcestoval do Kyjeva spolu s predsedami vlád Českej republiky, Poľska a Slovinska po konzultácii s bezpečnostnými zložkami. Tie mu to vyslovene neodporúčali. Návšteva mala ukázať jasnú podporu Ukrajiny zo strany štátov Európskej únie.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová si zastala Hegera: Bezpečnosť premiéra je dôležitejšia ako gestá!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: