eReport.sk
Slovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok.
Minister Ivan Korčok (nom. SaS). Foto: tasr

Hrozilo Hegerovi nebezpečenstvo v Kyjeve? Korčok: Ja si nie som celkom istý!


Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) vníma rozhodnutie premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) necestovať na Ukrajinu ako bezpečnostné, nie ako politické. Uviedol to pred rokovaním vlády. Návštevu troch predsedov vlády na Ukrajine považuje Korčok za silné a odvážne gesto.

„Nehľadajme politiku tam, kde nie je. Ak predseda vlády dostane informácie od bezpečnostných zložiek, tak ja si nie som celkom istý, či ich má ignorovať,“ povedal Korčok s tým, že Heger sa neschoval. Bezpečnosť má podľa Korčoka svoj význam a úlohou bezpečnostných zložiek je chrániť premiéra.

Majer: My sme to vyhodnotili takto

Štátny tajomník Ministerstva obrany SR Marian Majer nechce špekulovať o tom, prečo premiéri iných krajín do Kyjeva cestovali a Heger nie. „Nemôžeme hodnotiť vyhodnotenie bezpečnostných zložiek iných štátov, my sme to vyhodnotili takto a zariadili sme sa podľa toho,“ povedal. Upozornil, že vláda samotná vyjadruje naďalej veľmi konzistentný postoj k podpore Ukrajiny brániacej sa ruskej agresii.

Krajniak: Rozhodnutie premiéra rešpektujem

Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) si myslí, že bezpečnosť premiéra je dôležitejšia ako gestá. Dôležité sú podľa nej konkrétne činy. „Slovensko robí všetko pre to, aby sme Ukrajine pomohli,“ podotkla.

Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) ocenil symbolickú cestu troch predsedov vlád na Ukrajinu. Myslí si, že mala zmysel. Rozhodnutie premiéra nejsť na Ukrajinu rešpektuje.

Matovič: Som v takýchto prípadoch trucovitejší

Podpredsedu vlády SR a ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) síce mrzí, že Slovensko nemalo zastúpenie medzi premiérmi, ktorí cestovali na Ukrajinu, rešpektuje však rozhodnutie Eduarda Hegera prijaté po odporúčaní bezpečnostných zložiek. Na otázku, či on sám by v takomto prípade počúvol radu, priznal, že je v takýchto prípadoch „trucovitejší“. „Skôr by som konal tak, ako by som to sám cítil,“ vyhlásil.

Heger neodcestoval do Kyjeva spolu s predsedami vlád Českej republiky, Poľska a Slovinska po konzultácii s bezpečnostnými zložkami. Tie mu to vyslovene neodporúčali. Návšteva mala ukázať jasnú podporu Ukrajiny zo strany štátov Európskej únie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Pellegrini počas tlačovky v NR SR.
  2. Jaroslav Naď
  3. Nemecko, hranica, covid
  4. Eduard Heger (OĽaNO).
  5. Vicepremiérka a líderka strany Za ľudí Veronika Remišová.
  6. Na ilustračnej snímke muž drží v ruke potraviny na ulici po ruskom leteckom útoku v Gorenke, na predmestí Kyjeva 2. marca 2022.
  7. Sulíkovi je jeho MEGAKAUZA na smiech

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hrozilo Hegerovi nebezpečenstvo v Kyjeve? Korčok: Ja si nie som celkom istý!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: