eReport.sk
Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.
Veronika Remišová. Foto: tasr

Remišová bola na cintoríne Háj: Ešte nikdy to nebola spomienka taká bolestivá!

BRATISLAVA – V súčasnosti síce žijeme vojnou na Ukrajine, zároveň ale spomíname na najstrašnejšiu vojnu v histórii, ktorá sa skončila pred 77-timi rokmi.

Spomienka na koniec druhej svetovej vojny nebola podľa vicepremiérky a šéfky Za ľudí Veroniky Remišovej nikdy taká bolestivá a jej odkaz taký nástojčivý ako práve v týchto dňoch. Uviedla to podľa TASR pri príležitosti výročia jej skončenia na sociálnej sieti.

Rusko sa nám vyhráža použitím jadrových zbraní

Podpredsedníčka vlády, ministerka a šéfka strana Za ľudí pripomenula, že 8. mája 1945 sa „skončila najväčšia a najhroznejšia vojna v histórii ľudstva, ktorá si vyžiadala desiatky miliónov obetí a obrovské materiálne škody“. Takáto vojna by sa podľa jej slov už nemala nikdy opakovať. Pamiatku hrdinov si prišla uctiť na vojenský cintorín Háj, kde je pochovaných viac ako 1300 vojakov, ktorí padli v bojoch o Liptovský Mikuláš.

Čo by asi povedali títo hrdinovia dnes, keby videli, že nad Európou znova visí hrozba vojny?

Veronika Remišová, vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí

„Čo by asi povedali títo hrdinovia dnes, keby videli, že nad Európou znova visí hrozba vojny? A že Rusko sa nám vyhráža použitím jadrových zbraní,“ pýta sa vicepremiérka. Veronika Remišová považuje za hrozné, že práve vodca ruského národa, ktorý v 2. svetovej vojne položil veľkú obetu, vrátil po vyše 70 rokoch vojnu do Európy.

Zdroj: fb/remisova.veronika

Related Posts

  1. Na snímke ľudská ruka v masovom hrobe počas 39. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v nedeľu 3. apríla 2022 v ukrajinskom meste Buča.
  2. Sergej Lavrov.
  3. Jill Bidenová, Eduard Heger, jeho manželka Lucia a Roman Mikulec počas omše v improvizovanej kaplnke na hraničnom priechode s Ukrajinou.
  4. Zuzana Čaputová počas pietneho aktu položenia venca vo Zvolene.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová bola na cintoríne Háj: Ešte nikdy to nebola spomienka taká bolestivá!

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti