eReport.sk
Jill Bidenová, Eduard Heger, jeho manželka Lucia a Roman Mikulec počas omše v improvizovanej kaplnke na hraničnom priechode s Ukrajinou.
Jill Bidenová, Eduard Heger, jeho manželka Lucia a Roman Mikulec počas omše v improvizovanej kaplnke na hraničnom priechode s Ukrajinou. Foto: tasr

VIDEO Modlili sa za Ukrajincov: V kaplnke sa zišli Bidenová, Heger s manželkou a Mikulec

Prvá dáma USA Jill Bidenová v sprievode predsedu vlády SR Eduarda Hegera, jeho manželky a ministra vnútra Romana Mikulca (obaja OĽANO) v nedeľu napoludnie navštívila hraničný priechod s Ukrajinou vo Vyšnom Nemeckom. Zaujímala sa o prácu dobrovoľníkov a zložiek pomáhajúcich ukrajinským vojnovým utečencom. Za všetkých Ukrajincov sa tiež pomodlila v provizórnej kaplnke a po skončení návštevy odišla na Ukrajinu.

Bidenová sa priamo na hraničnom priechode porozprávala aj s tamojšími hraničnými policajtmi, hasičmi a pristavila sa aj pri dobrovoľníkoch pracujúcich v hangári hraničného priechodu. O dianí v súvislosti s utečencami na priechode a zaangažovaní jednotlivých zložiek ju oboznámil zástupca migračného úradu SR Branislav Tichý. Prvá dáma USA im vyjadrila vďaku za prácu, ktorú v tejto neľahkej situácii vykonávajú.

VIDEO Prvá dáma USA navštívila hraničný priechod s Ukrajinou Vyšné Nemecké

V provizórnej kaplnke sa na konci hodinovej návštevy spolu s ostatnými Bidenová pomodlila za Ukrajinu, všetkých ľudí, ktorí na Slovensko prichádzajú z vojnou zmietanej krajiny a rovnako za tých, ktorí im pomáhajú. Na záver sa tiež poďakovala všetkým ľuďom na Slovensku, že otvorili svoje domovy a srdcia ukrajinským utečencom. Upozornila, že USA stojí v súvislosti so vzniknutou situáciou pri Slovákoch. Následne sa cez hranicu s delegáciou presunula na Ukrajinu.

FOTO: Bidenová navštívila hraničný priechod vo Vyšnom Nemeckom. Aj s Hegeroma Mikulcom

GALÉRIA – Foto: tasr

Dobrovoľníci pomáhajúci ľuďom utekajúcim pred vojnou vnímajú návštevu prvej dámy USA Jill Bidenovej ako veľkú poctu, na jej príchod sa však zvlášť nepripravovali. Hraničný priechod vo Vyšnom Nemeckom je v súvislosti s vojnovým konfliktom na Ukrajine najvyťaženejším. V čase návštevy Bidenovej bol v prevádzke len pre nákladné autá a jej návšteva bola tiež spojená s prísnymi bezpečnostnými opatreniami.

VIDEO Premiér Heger po stretnutí s prvou dámou USA Jill Bidenovou na hraničnom priechode

Bidenová sa ešte pred príchodom na hranicu s Ukrajinou stretla v doobedňajších hodinách v Košiciach s dobrovoľníkmi a utečencami v krízovom centre pri autobusovej stanici. Navštívila tiež mamičky a deti z Ukrajiny na základnej škole na Tomášikovej ulici v Košiciach. V pondelok 9. mája by sa mala podľa agentúry AP stretnúť s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou a predstaviteľmi vlády SR.

VIDEO Minister vnútra Mikulec po stretnutí s Jill Bidenovou na hraničnom priechode

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Jill Bidenová počas návštevy na americkom veľvyslanectve v Bukurešti 7. mája 2022.
  2. Rad Ľudovíta Štúra II. triedy si z rúk prezidentky preberá herečka Jana Oľhová.
  3. Jill Bidenová po prílete do Bratislavy, víta ju Ivan Korčok.
  4. Ivan Korčok a Jill Bidenová na bratislavskom letisku.
  5. Na ilustračnej snímke billboard s portrétom Vladimira Putina a nápisom Za Rusko v Groznom. Foto: tsasr/ap
  6. Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.
  7. Jill Bidenová v Košiciach medzi deťmi z Ukrajiny.
  8. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Modlili sa za Ukrajincov: V kaplnke sa zišli Bidenová, Heger s manželkou a Mikulec

Odoberať
Upozorniť na
guest
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti