eReport.sk

Rekonštrukcie komplikujú dopravu


V priebehu apríla sa pripravte na dopravné obmedzenia, na dlhšie obchádzkové trasy aj na úpravu autobusových liniek. 

V súvislosti s plánovanou výstavbou novej okružnej križovatky na Nerudovej ulici v Trnave bude v termíne od 2. apríla do 31. mája 2024 približne 160 metrov dlhý úsek ulice neprístupný pre všetku dopravu.

Ulicu uzavrú každý deň od 6:00 do 20:00 hodiny počas celej doby výstavby. Na zabezpečenie plynulosti dopravy zriadia náhradné trasy pre motoristov a pre nákladné vozidlá. Osobné autá budú smerované cez Bratislavskú ulicu, ulice Gábora Steinera, Zelenečskú a Maxima Gorkého. Nákladnú dopravu odklonia na Ulicu 9. mája. Všetky zmeny budú jasne označené dočasným dopravným značením.

Uzavretie Nerudovej ulice bude mať vplyv aj na hromadnú dopravu, uzavrú zastávku Nerudova.  Autobusové linky číslo 1, 2, 4 a 5 povedú po alternatívnych trasách cez ulice    Gábora Steinera a Maxima Gorkého, aby sa obyvateľom zabezpečila nepretržitá dostupnosť MHD.

Foto: Schéma liniek MHD č. 1, 2, 4 a 5 pri dočasnom presmerovaní po obchádzkových trasách Linka č. 1 je vyznačená zelenou farbou, linka č. 2 je vyznačená fialovou farbou, linka č. 4 je vyznačená čiernou farbou a linka č. 5 modrou. Dočasne zmenený cestovný poriadok bude dostupný na stránkach mesta. Zdroj: trnava.sk

PRÁCE NA R1/D1 – ĎALŠIE DOPRAVNÉ OBMEDZENIA

Situáciu v oblasti skomplikuje aj plánovaná rekonštrukcia diaľničnej križovatky D1/R1 pri Trnave, ktorú NDS začne už v priebehu apríla. Pripájací pruh z diaľnice D1 na R1 smerom z Bratislavy do Trnavy bude kompletne uzavretý.

V dôsledku toho osobnú dopravu z D1 do Trnavy presmerujú na Nitru s alternatívnym trasovaním cez križovatku Vlčkovce. Obchádzková trasa pre osobné vozidlá povedie cez R1 späť na cestu do Trnavy. Nákladné vozidlá smerujúce do Trnavy budú presmerované na obchádzkovú trasu začínajúcu na križovatke Senec východ s pokračovaním po ceste I/61 smerom do Trnavy. Tu narazia na spomínané obmedzenia na výstavbe kruhového objazdu na Nerudovej ulici. Hlavný dopravný prúd prichádzajúci z Bratislavy bude musieť prechádzať cez ulice v štvrti Tulipán. Národná diaľničná spoločnosť prisľúbila urýchlenie stavebných prác, budú prebiehať v nepretržitom režime 7 dní v týždni. Presný harmonogram trvania rekonštrukcie diaľničnej križovatky však nebol zverejnený. 

Obyvatelia štvrte Tulipán, najmä ulíc dotknutých plánovanými obchádzkovými trasami, sa budú musieť pripraviť na vážne dopravné komplikácie a dočasné zníženie kvality života.  

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rekonštrukcie komplikujú dopravu

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne