eReport.sk
Český premiér Andrej Babiš prichádza na sociálny summitu EÚ
Andrej Babiš. Foto: tasr/ap

Registrácia v Čechách na očkovanie pre starších ako 16 rokov sa spustí už čoskoro

Český premiér Andrej Babiš v nedeľu oznámil, že registrácia na očkovanie pre ľudí starších ako 16 rokov sa spustí už 4. júna. V súčasnosti sa môžu registrovať len ľudia starší ako 30 rokov. Informovala o tom na svojej webovej stránke televízia Nova.

„Veľmi nás teší záujem o očkovanie. Vo vekovej kategórii 30-50 rokov čaká práve teraz na prvú dávku 168 000 ľudí. Registráciu 16-29 rokov spustíme v noci zo štvrtka na piatok 4.6. Je to 1 485 433 ľudí a verím, že aj najmladší prejavia veľký záujem,“ napísal v nedeľu Babiš na Twitteri.

V Česku sa môžu momentálne registrovať na očkovanie ľudia starší ako 30 rokov. Národné očkovacie centrum v hale 02 universum navyše oznámilo, že bude v prevádzke celé leto. Prenájom bol predĺžený do 12. septembra. Za štyri týždne fungovania sa tam dalo očkovať 100 000 ľudí; od polovice júna by tam mali očkovať denne 7 000 ľudí, približuje spravodajský server tn.nova.cz.

Čo sa týka očkovania v Česku všeobecne, tak stále sa najviac očkuje v Prahe a Juhomoravskom kraji. Najmenej dávok bolo zatiaľ podaných v kraji Karlovarskom. Dovedna sa podalo vyše 5,2 milióna vakcín, pričom dvoma dávkami bolo zaočkovaných už viac než milión ľudí. Najviac sa očkuje vakcínou Pfizer/BioNTech, spresňuje TV Nova.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Registrácia v Čechách na očkovanie pre starších ako 16 rokov sa spustí už čoskoro