eReport.sk
Draxler sa obul do Denníka N
Igor Matovič a Eduard Heger, foto:tasr

Raši ostro kritizuje bývalú vládu: Matovič s Hegerom absolútne zlyhali!

Raši ostro kritizuje bývalú vládu! Počas vlád Igora Matoviča a Eduarda Hegera sa za viac ako tri roky kompletne zrealizovalo len 154 eurofondových projektov. Pri ktorých sa z eurofondov vyčerpalo len 650,5 milióna eur. Vyhlásil to vo štvrtok na tlačovej besede podpredseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD a poslanec Národnej rady SR Richard Raši.

Raši ostro kritizuje bývalú vládu

Raši uviedol, že ide o projekty, na ktoré vlády Matoviča a Hegera vyhlásili výzvu a boli ukončené do 15. mája tohto roka. „Tieto dve vlády dokázali kompletne zrealizovať za tri roky iba 3,9 % všetkých eurofondov z končiaceho programového obdobia,“ uviedol. Dodal, že väčšina týchto projektov bola zameraná na refundácie miezd cez pandémiu z operačných programov Ľudské zdroje a Efektívna verejná správa. „Na kompletne zrealizované projekty, ktoré zostanú ľuďom, ktoré dlhodobo zlepšia život v regiónoch, minuli vlády OĽANO len 43,6 milióna eur,“ dodal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Fico so škandalóznym odhalením
  2. Hamran je Matovičov blázon
  3. Orbánovi Slováci veria
  4. Naďova analýza o Migoch

Matovič s Hegerom absolútne zlyhali!

Raši spresnil, že vychádza z informácií, ktoré mu poskytlo priamo ministerstvo investícií v rámci infozákona. Uviedol, že podľa nich bývalá ministerka Veronika Remišová kompletne nespravila ani jeden projekt informatizácie verejnej správy. Dodal, že z Integrovaného regionálneho operačného programu, v ktorom je 1,9 miliardy eur. Sa jej za viac ako tri roky podarilo kompletne zrealizovať len 45 projektov. V celkovej hodnote 18,6 milióna eur, čo je menej ako jedno percento alokácie. „Remišová sa chváli, že z eurofondov spravila 3000 kilometrov cyklochodníkov. Realita je však presne 2358 metrov v piatich projektoch,“ uzavrel Raši.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Raši ostro kritizuje bývalú vládu: Matovič s Hegerom absolútne zlyhali!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php