eReport.sk
Richard Raši (Hlas-SD) Foto: tasr

Raši kritizuje Matovičov návrh: Je to len další marketingový ťah tejto vlády!

Návrh ministrov Matoviča a Lengvarského je len ďalší marketingový ťah tejto vlády, ktorý absolútne nepokrýva potreby nemocníc, ambulancií a zdravotníkov, uvádza poslanec mimoparlamentnej strany Hlas-SD Richard Raši.

V utorok oznámil minister financií Igor Matovič spolu s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským, že sa chystá veľká finančná injekcia pre zdravotníctvo. Prísť by si mali až na sumu 365 miliónov eur, na každý deň milión eur.

Raši mu sa to nepozdáva

„Keď sa zdravotníctvo nedofinancuje z rezervy štátneho rozpočtu tak, ako to navrhol Hlas, dôjde k obmedzeniu poskytovania zdravotnej starostlivosti pre našich pacientov a k ďalšiemu odchodu zdravotníkov. Navyše, Matovič s Lengvarským sľubujú zdravotníctvu sčasti virtuálne peniaze a reálne sa všetkých pacientov týka iba 100 miliónov eur, o ktoré sa majú navýšiť platby za poistencov štátu,“ uvádza Raši na margo vládneho návrhu.

Bude vás zaujímať:

  1. Podpredseda Smeru Takáč zverejnil takúto fotokoláž: Zľava agrominister Vlčan a jeho predchodca Mičovský.

Nepomôže to vyše 2 miliónom pacientom, uvádza Raši

„Navýšenie základného imania VšZP nepomôže viac ako dvom miliónom pacientov, ktorí sú poistení v súkromných poisťovniach. A to už nehovorím o desiatkach tisíc utečencov z Ukrajiny, s ktorými štátny rozpočet nepočítal,“ dopĺňa opozičný poslanec.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Raši kritizuje Matovičov návrh: Je to len další marketingový ťah tejto vlády!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti