eReport.sk
Dva uhly pohľadu
Rudolf Huliak, foto:eReport

Rudolf Huliak pre eReport: Matovič nie je bobkový list ale kozí bobok

R. Huliak poskytol rozhovor online televízii eReportu. Dotkol sa viacerých tém. Podľa poslanca, Matovičov hovorca mohol v Abu Dhabi spôsobiť vážny bezpečnostný incident, keď otvoril dvere na aute ministerky M. Šimkovičovej a mohol byť aj zastrelený. Matoviča nazval kozím bobkom.

R. Huliak poskytol rozhovor online televízii eReportu

Prvou témou rozhovoru pre eReport bola kandidatúra Veroniky Ostrihoňovej do europarlamentu. Huliaka táto nominácia neprekvapila, hovorí, že už spôsob akým moderovala svoju reláciu v RTVS poukazoval na jej názory.  Podľa poslanca Národnej rady, ľudia si musia dať pozor na to, koho do europarlamentu zvolia. Máme totiž na Slovensku unikát, že sme krajina, ktorú zastupujú v Bruseli ľudia, ktorí svoju vlastnú krajinu neustále očierňujú.

Huliak o ministerke kultúry

Redaktor eReportu D. Papala sa opýtal aj na to, ako hodnotí Rudolf Huliak útoky na ministerku kultúry, ktorá prišla do vlády na tej istej kandidátke ako on. Na kandidátke strany SNS. R. Huliak poukazuje na to, ako na jednej strane Progresívne Slovensko napomína každého, ako treba hájiť záujmy žien a chrániť ich a na druhej strane sa správajú ako fašisti. Huliak Progresívne Slovensko otvorene nazýva fašistickou stranou. Poukazuje na ich nenávistné prejavy na uliciach ale aj v pléne Národnej rady.

R. Huliak pre eReport

Ďalšou témou bola zahraničná cesta ministerky kultúry. Podľa poslanca NRSR, za to čo urobil v Abu Dhabi hovorca Igora Matoviča, predstierajúc, že je bežný občan či novinár, mohol byť v krajine, kde to urobil, bez mihnutia oka zastrelený. Huliak hovorí o tom, ako otvoril tento človek dvere ústavnému činiteľovi. Podľa neho hrozil vážny bezpečnostný incident. Také útoky sú podľa neho už hraničiace so základnou ľudskou slušnosťou a ľudskosťou.

Farmári nepoškodzujú životné prostredie

Rudolf Huliak reagoval aj na protest farmárov. „Spoločná politika EÚ voči poľnohospodárom je šikanizujúca, devastačná,“ hovorí znalec na poľnohospodárstvo. To, čo sa deje, už podľa neho zachádza do snáh, poľnohospodárstvo Európy likvidovať. „Niekto sa chce zmocniť kontroly nad potravinami národných štátov,“ hovorí a dodáva, že mu to už pripadá ako hybridno–ekonomická ale aj energetická vojna v Európe. Podľa Huliaka, EÚ riadi štáty v posledných rokoch všetkými možnými spôsobmi len nie v prospech občanov únie. „Fandím poľnohospodárom,“ dodal na záver.  

Mohlo by vás zaujímať:

Podľa Huliaka vedenie EÚ už musí zatiahnuť ručnú brzdu a prestať s nezmyslami „Hojsíka, Wiezika a Green dealu“ a uvedomiť si, že poľnohospodár neznečisťuje životné prostredie ale stará sa o to aby sme mali na stole chlieb a zdravé potraviny.

Na záver bol témou už len Igor Matovič a jeho prezidentská kandidatúra. Huliak Igora Matoviča nazval nie bobkovým listom, ale kozím bobkom.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rudolf Huliak pre eReport: Matovič nie je bobkový list ale kozí bobok

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre