eReport.sk
Peter Kalivoda, foto:eReport

Peter Kalivoda z Hlasu pre eReport: OĽANO? To je jeden veľký cirkus!

Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Peter Kalivoda, ktorý pôsobí v poslaneckom klube koaličného Hlasu-SD, sa nášmu redaktorovi vyjadril k viacerým aktuálnym témam. Medzi tú najhorúcejšiu bezpochyby patrí i aktuálna situácia okolo poľnohospodárov a farmárov nielen na Slovensku.

Protesty farmárov

Člen Výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie považuje pôdohospodársku politiku za jednu z priorít tejto vlády, ale aj za jednu z priorít strany Hlas.

Myslíme si, že by pôdohospodárska politika by mala byť adekvátne podporovaná aj zo strany Európskej únii. Možno si spomínate, Peter Pellegrini, ako predseda vlády už v roku 2019 navrhoval reformu celej agrárnej politiky EÚ, pretože niekedy to naozaj vyzerá tak, že ľavá ruka nevie, čo robí pravá a jednoducho to nefunguje tak, ako by to malo fungovať. Rovnako si myslím, že by sme mali podporovať slovenských pestovateľov. Potravinová sebestačnosť každej krajiny je jedna z priorít. My by sme mali byť schopní pokryť aspoň čiastočne náš domáci dopyt, našimi domácimi produktami.“ Vyjadril sa k problematike a nespokojnosti farmárov naprieč Európou Kalivoda.

Lynč Šimkovičovej

Koaličný poslanec sa vyjadril aj ku téme, politického lynču ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej (nom. SNS) zo strany opozície. Tieto útoky zašli, až tak priďaleko, že šéfku rezortu kultúry predstavitelia hnutia OĽANO dokonca sledovali a konfrontovali počas jednej z jej pracovných ciest.

Zdroj: yt/eReport

„To je hnutie OĽANO, to je cirkus! Ja teda neviem na základe čoho ide práve OĽANO hodnotiť fungovanie ministerky Šimkovičovej. My za ňou samozrejme, ako za koaličnou ministerkou stojíme. A skúsil by som možno odporučiť pánovi Bystrianskemu, alebo teda kolegom z hnutia OĽANO, pýtať sa na fungovanie, možno predchodkyne ministerky Šimkovičovej. Neviditeľnej ministerky kultúry, pani MIlanovej a na výsledky jej práce.“ Hovorí koaličný poslanec na margo celej, až bizarnej situácii.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Gašpar Tibor
  2. ministerka kultúry SR_Martina Šimkovičová a holandská veľvyslankyňa Gabriella Sancisi

Opozícia kritizuje ministerku za jej prejav v angličtine, s ktorým vystúpila počas medzinárodnej konferencie v Spojených arabských emirátov. Zo Šimkovičovej si pre to, dokonca urobili aj terč výsmechu, avšak zrejme pozabudli na vystúpenie, vtedy ešte novopečeného premiéra Igora Matoviča. Kedy sa jeho: „One time, next time,“ zapísalo do histórie politickej hanby.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Peter Kalivoda z Hlasu pre eReport: OĽANO? To je jeden veľký cirkus!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre