eReport.sk
Majstrovstvá sveta vo Fínsku, foto:WBHF

Quebec ovládol majstrovstvá sveta vo Fínsku v trojkovom hokejbale

V sobotu sa skončili Majstrovstvá sveta v hokejbale (formát 3×3) organizácie WBHF. MS sa hrali neďaleko Lahti v Orimattile, vo Fínsku (25.10-30.10.2021). Historicky prvý raz sa medzinárodné hokejbalové podujatie hralo v krajine tisícich jazier. Hralo sa v troch kategóriach (muži, ženy a veteráni 35+).

Slovensko bolo zastúpené v dvoch kategóriach. Muži priviezli na Slovensko bronzovú medajlu a veteráni skončili štvrtí. Obidva tímy sa stretli v boji o bronz s Ruskom. Muži vyhrali 10:7 a Masters prehrali 4:8. Mužskú časť ovládol kanadský Quebec. Vo finále vyhral nad Českom 7:5, tretie skončilo Slovensko, štvrté Rusko.

FOTO Z MAJSTROVSTIEV V HOKEJBALE VO FÍNSKU NÁJDETE V GALÉRII

Foto: archív: WBHF

Domáce Fínsko nakoniec skončilo piate. Posledné skončilo Francúzsko, ktoré ale v základnej skupine zaznamenalo historicky prvú výhru nad Škandináviou.
Ženskú časť vyhral Quebec, ktorý sa vo finále stretol s Českom. Po dramatickom vývoji zápasu sa opäť tešil Quebec (5:4). Tretia bola Škandinávia a štvrté Fínsko.

Masters kategóriu ovládli Češi, ktorí sa tiež stretli s Quebekom. Jeden z nakrajších zápasov skončil až po nájazdoch, ktoré zvládlo Česko a vyhralo 7:6. Bronz putuje do Ruska, ktoré porazilo Slovensko.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Quebec ovládol majstrovstvá sveta vo Fínsku v trojkovom hokejbale

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Šport

Zaujímavosti