tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Joe Biden a Vladimír Putin, Foto: tasr

Putin s Bidenom telefonovali hodinu a dve minúty. Toľko sme sa zatiaľ dozvedeli z Bieleho domu

Sobotňajší telefonát medzi americkým prezidentom Joeom Bidenom a jeho kremeľským náprotivkom Vladimirom Putinom o ruských vojakoch hromadiacich sa pri Ukrajine sa skončil po hodine a dvoch minútach, uviedol Biely dom. Informovala správa AFP.

„Zabezpečený hovor prezidenta Bidena s ruským prezidentom Putinom bol ukončený o 12:06 ((18:06 SEČ),“ informoval Biely dom bez ďalších podrobností. Podľa agentúry RIA Novosti rozhovoru prezidentov predchádzalo rokovanie ministrov zahraničných vecí a obrany oboch krajín.

RIA Novosti poznamenala, že Putin a Biden spolu naposledy telefonovali koncom minulého roka. Okrem toho začiatkom decembra mali rokovania vo formáte videokonferencie. Hlavnými témami týchto rozhovorov bolo urovnanie vnútroukrajinského konfliktu a poskytnutie právnych záruk pre bezpečnosť Ruska.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vlajka bieloruskej opozície.
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  3. Minister zahraničných vecí Mevlüt Čavušoglu (druhý zľava) a ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba (druhý sprava) podpísali dohodu počas ich stretnutia v Kyjeve 3. februára 2022. Foto: tasr/ap
  4. Demonštranti protestujú proti možnej eskalácii napätia medzi Ruskom a Ukrajinou počas zhromaždenia v centre ukrajinskej metropoly Kyjev v sobotu 12. februára 2022.
  5. Minister vnútra ČR Vít Rakušan.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin s Bidenom telefonovali hodinu a dve minúty. Toľko sme sa zatiaľ dozvedeli z Bieleho domu

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku