eReport.sk
Putin pohrozil Západu:
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Putin pohrozil Západu: Ak toto urobíte, Rusko bude rovnako tvrdo reagovať voči Ukrajine!

Putin pohrozil Západu. Ruský prezident Vladimir Putin v sobotu pohrozil, že ak Západ pošle na Ukrajinu muníciu obsahujúcu ochudobnený urán, tak aj Rusko ju tam použije. ň

„Ak Západ dodá Ukrajine muníciu s ochudobneným uránom, použije ju aj Rusko“

Rusko má podľa šéfa Kremľa obrovské zásoby takejto munície. „Bez preháňania máme státisíce takýchto nábojov. Dosiaľ sme ich nepoužili,“ povedal Putin v rozhovore pre ruskú televíziu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Blaha sa pustil do Západu
  2. Ukrajinská laureátka Nobelovej ceny mieru Olexandra Romancovová vyzvala v stredu Juhoafrickú republiku (JAR), aby nedovolila ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi zúčastniť sa na summite skupiny rozvíjajúcich sa ekonomík
  3. Neefektívne a zbytočné sankcie?
  4. Zelenskyj apeluje na spojencov

Britské ministerstvo obrany v pondelok oznámilo, že na Ukrajinu dodá spolu s tankami Challenger 2 aj protipancierovú muníciu s ochudobneným uránom. Námestníčka britského ministra obrany Annabelle Goldieová vysvetlila, že takáto munícia je veľmi účinná, keď zasiahne tanky alebo obrnených vozidlá.

Putin pohrozil Západu

Ruský prezident Vladimir Putin už v utorok avizoval, že Moskva bude na takéto kroky Británie „nútená reagovať“. Šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov zase varoval, že dodanie takejto munície spôsobí „vážnu“ eskaláciu situácie na Ukrajine. Spojené kráľovstvo pritom nepovažuje náboje s ochudobneným uránom za jadrovú zbraň.

Muníciu s ochudobneným uránom podľa Londýna používa aj Rusko

„Britská armáda používa ochudobnený urán vo svojej protipancierovej munícii už desaťročia. Je to štandardný komponent a nemá nič spoločné s jadrovými zbraňami. Rusko to vie, ale zámerne sa snaží šíriť dezinformácie,“ uviedol naopak hovorca britského ministerstva obrany.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin pohrozil Západu: Ak toto urobíte, Rusko bude rovnako tvrdo reagovať voči Ukrajine!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti