eReport.sk
Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin, foto_tasr

Putin pohrozil: Rusko bude pokračovať v útokoch na energetickú infraštruktúru Ukrajiny!

Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok vyhlásil, že Rusko bude pokračovať v útokoch na energetickú infraštruktúru na Ukrajine. Vyhlásil, že tieto údery ruskej armády sú reakciou na útoky na objekty v Rusku „vrátane Krymského mosta“.

Putin pohrozil

V príhovore na odovzdávaní štátnych vyznamenaní Zlatá hviezda – udeľovaných za preukázanie výnimočnej odvahy a hrdinstva – Putin pripomenul, že útoky na ukrajinskú infraštruktúru sa začali po októbrových výbuchoch na Krymskom moste, ktorý spája Krymský polostrov, anektovaný Moskvou v roku 2014, s pevninským Ruskom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. zelenský sa stal osobnosťou roka
  2. Americký prezident Joe Biden.
  3. putin chce pomocou vojny ovládať
  4. Trosky stroja Šáhid-136 iránskej výroby z výzbroje Ozbrojených síl Ruskej federácie, archívna snímka.

Podľa vyjadrení ukrajinských tajných služieb však Rusi začali plánovať útoky na energetickú infraštruktúru Ukrajiny skôr, než došlo k výbuchom na Krymskom moste. Kyjev okrem toho zodpovednosť za poškodenie tohto mosta odmietol.

„Kto začal? Kto zasiahol Krymský most, kto vyhodil do vzduchu elektrické vedenie z Kurskej jadrovej elektrárne, kto nedodáva vodu do Donecka?“

pýtal sa Putin.

Kritizoval, že Západ si nevšíma konanie Ukrajiny voči Rusku, no akýkoľvek odvetný krok Moskvy vyvoláva „vlnu informačného šumu“. Ruský prezident v súvislosti s tým vyhlásil, že reakcie tretích strán na kroky Ruska, ani šírenie „dezinformácií a nezmyslov“ Moskve nezabránia „v plnení bojových úloh“ na Ukrajine a „povinností voči našim občanom“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin pohrozil: Rusko bude pokračovať v útokoch na energetickú infraštruktúru Ukrajiny!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti