eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin počas videokonferencie o rozvoji energetického sektora v prezidentskej rezidencii Novo-Ogarjovo na okraji Moskvy v Rusku 6. októbra 2021.
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Putin otestoval vakcínu Sputnik V v podobe nosového prášku: Všetko prebehlo v poriadku!

Ruský prezident Vladimir Putin v stredu oznámil, že mu bola podaná aj intranazálna vakcína Sputnik V proti ochoreniu COVID-19 aplikovaná formou nosového spreja. Informovali o tom agentúry Reuters a TASS.

„Všetko prebehlo v poriadku, k ničomu zvláštnemu nedošlo. Presne po šiestich mesiacoch hladina mojich protilátok voči covidu poklesla a odborníci mi odporučili preočkovať sa, čo som aj pred niekoľkými dňami urobil,“ povedal Putin. Dodal, že najprv mu v nedeľu podali jednodávkovú vakcínu Sputnik Light.

Intranazálnu formu Sputnika podal prezidentovi Lgunov

Po rozhovore so zástupcom riaditeľa Gamalejovho národného výskumného centra epidemiológie a mikrobiológie Denisom Logunovom mu na druhý deň Logunov osobne podal aj intranazálnu formu tejto vakcíny v podobe nosového prášku.

Putin (69) koncom júna – po niekoľkých mesiacoch dohadov – informoval verejnosť, že je proti koronavírusu zaočkovaný vakcínou Sputnik V. Druhú dávku vakcíny dostal v apríli tohto roka.

Logunov o preočkovaní: Účinnosť sa zvyšuje 2-násobne

Logunov na schôdzke s Putinom uviedol, že účinnosť očkovania proti covidu klesá po šiestich až ôsmich mesiacoch od prvej dávky, takže je potrebné preočkovanie.

„Podľa našich aj zahraničných údajov a podľa medzinárodnej praxe sa pri tretej dávke, resp. preočkovaní toto zníženie vracia na pôvodnú úroveň. Navyše sa účinnosť zvyšuje 1,6- až 2-násobne oproti úrovni po prvom očkovaní,“ dodal Logunov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. prezident USA Joe Biden. vyzýva k zdržanlivosti
  2. Putin odpovedá na otázky obèanov
  3. Putin odpovedá na otázky obèanov

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin otestoval vakcínu Sputnik V v podobe nosového prášku: Všetko prebehlo v poriadku!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti