eReport.sk
prezident USA Joe Biden. vyzýva k zdržanlivosti
Joe Biden, foto:tasr

Biden sa pustil do Putina: Vaša krajina má veľké problémy a vy nemáte žiadnu snahu niečo s tým urobiť!

Kremeľ odmietol kritiku amerického prezidenta Joea Bidena na adresu ruského prezidenta Vladimira Putina za neúčasť na klimatickej konferencii OSN (COP26) v škótskom Glasgowe, informovala vo štvrtok agentúra AP.

„Jeho tundra horí, doslova horí tundra. Má vážne, vážne klimatické problémy a je mĺkvy k snahe niečo urobiť,” povedal v utorok Biden o Putinovi a lesných požiaroch, ktoré toto leto zasiahli ruskú Sibír. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov však v stredu uviedol, že Moskva nesúhlasí s Bidenovými slovami. Povedal, že ruská delegácia sa na klimatickom summite aktívne zúčastnila. „Cieľom ruských klimatických opatrení nie je byť viazaný na nejakú udalosť… Samozrejme, nebagatelizujeme význam podujatia v Glasgowe, ale kroky Ruska sú konzistentné, vážne a dobre premyslené,” poznamenal hovorca Kremľa.

 „Tundra skutočne horí… Nezabudnime však, že lesy horia v Kalifornii, v Turecku a v iných krajinách. Toto sú dôsledky klimatických zmien, ktorým čelíme, a Rusko do určitej miery čelí vážnejším výzvam,” zdôraznil Peskov. Podľa jeho slov má Moskva “veľmi zodpovedný postoj”, pokiaľ ide o riešenie klimatických zmien, a má “konkrétne pracovné plány”. “S najväčšou pravdepodobnosťou toto všetko nebolo oznámené prezidentovi USA, keď hovoril o neúčasti Ruska,” uzavrel hovorca Kremľa.

Klimatický summit OSN (COP26) v škótskom Glasgowe sa koná od 31. októbra a potrvá do 12. novembra, a to za účasti 120 hláv štátov a približne 25.000 delegátov. Táto konferencia má stanoviť nové globálne ciele pre znižovanie emisií.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Biden sa pustil do Putina: Vaša krajina má veľké problémy a vy nemáte žiadnu snahu niečo s tým urobiť!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport