eReport.sk
Igor Matovič. Foto: tasr

Psychologička o Matovičovi: Má extrémne črty a toto by som mu poradila!

Udržať tempo s premiérom v diskusii je občas naozaj ťažké. Niekedy pôsobí náladovo a dokonca moderátor v relácii TA3 V politike ho cez víkend označil za vzťahovačného. Igor Matovič je známy aj tým, že pôsobí veľmi uvoľnene a svojsky, no na druhej strane sa nebojí pustiť sa do hádky. EReport oslovil psychologičku Jitku Derkovú, ktorá sa pozrela bližšie na premiérove osobnostné črty. Aký je verdikt odborníčky? Čo by mu poradila, ak by sa s ňou zoči-voči objavil na sedení?

Na sociálnych sieťach sa zrejme nespráva ako jeho predchodcovia na čele vlády. V koalícii sa rád doťahuje so svojimi politickými partnermi ako je napríklad Richard Sulík. A v televíznych diskusiách sa vie občas do svojho oponenta či moderátora pustiť s poriadnou vervou.

Cez víkend moderátora v spomínanej relácii napríklad obvinil, že podobne ako on, tiež nedodržiava protipandemické opatrenia. Ten sa voči tomu ohradil. Matovič opäť exceloval aj na sociálnej sieti. Cez víkend si do premiéra totiž v televíznej diskusii rypla hlava štátu Zuzana Čaputová. Matovič to tak, samozrejme, nenechal a ihneď sa do prezidentky pustil v statuse.

Dá sa asi povedať, že premiér je naozaj komplikovaná povaha. „Má určité extrémne povahové črty,” okomentovala povahu mocného muža súčasnej vlády psychologička Derková.

Odborníčka prezradila, aký je Matovič typ osobnosti. – Foto: tasr

Matovič by neprišiel

Odborníčka si myslí, že človek s povahou ako Matovič by špecialistku na duševné zdravie ani nenavštívil. „Takýto pacient by nikdy ku mne neprišiel, pretože by bol presvedčený, že nikto mu nemôže poradiť a on je ten, čo je úplne oukej a že všetci ostatní sú divní, chorí a problémoví. Nikdy sám by neprišiel nič riešiť,” myslí si Derková.

Odborníčka podčiarkla, že k nej chodia ľudia až vtedy, keď si povedia, že naozaj potrebujú pomoc. „Toto by si zrejme pán Matovič nepovedal,” podotkla.

Terapeutka Jitka Derková. – Foto: eReport

Rady odborníčky

No, ak by sa stal naozaj zázrak a premiér by k Derkovej na sedenie zavítal, mala by pripravený súbor krokov ako postupovať. „To, čo by som povedala pánovi Matovičovi, je to, čo opakovane hovorím svojim klientom, ktorí prídu s tým, že chcú hľadať chyby v niekom inom. Ľudia majú vzťahové problémy a myslia si, že problém má ten a ten a on sám je v pohode. Určite by som odporučila hľadať chyby v samom sebe, zamýšľať sa nad svojimi reakciami, skúmať konzistenciu toho, čo povedal pred týždňom a teraz alebo pred mesiacom a teraz,” odporučila niekoľko rád psychologička.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity