eReport.sk
Prezidentka SR Zuzana Čaputová a Igor Matovič, Foto: facebook ZČ

Matovič má jasno v tom, kto môže za zlú situáciu: Na vine je aj Čaputová

Matovič (47) vracia úder! Ako obvykle na internete a ako obvykle v ňom nikoho nešetril. V statuse premiér, okrem iných, obvinil aj prezidentku Zuzanu Čaputovú (47), že zneužíva pandémiu na politikárčenie a kvôli tomu ľudia na Slovensku dodržujú opatrenia menej a sme na tom horšie ako v iných krajinách. Reagoval tak na prezidentkine slová, že vláda by mala vyvodiť politickú zodpovednosť za tisíce mŕtvych.

Hlava štátu naznačila, že vyvodením politickej zodpovednosti má na mysli odstúpenie ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (46). Doplnila však, že len samotná výmena šéfa rezortu nestačí. V manažmente krajiny je podľa nej chaos a predstavitelia vlády by mali preukázať sebareflexiu a nemali by sa tváriť ukrivdene ako obete kritiky. „Tie obete ležia na cintorínoch. My sme prekročili hranicu 7000 mŕtvych. Obete ležia v nemocniciach v zúfalom stave a ako keby to tá vláda nevidela,“ rozhorčila sa Čaputová v markizáckej relácii Na telo.

V statuse premiér varoval ľudí pred falošne sladkými rečami štváčov. – Foto: FB IM

Nemáme šťastie na opozíciu a prezidentku

Takto hodenú rukavicu, nemohol nechať Igor Matovič len tak. V statuse, ktorý začal apelom na opatrnosť a spoločné dodržiavanie protikoronových opatrení, našiel vinníkov za kritické čísla úmrtí. A nevynechal ani Čaputovú. „V krajinách, kde vládne strany držia spolu, kde opozícia či prezident/-ka nezneužívajú pandémiu na politikárčenie, ľudia dodržujú opatrenia výrazne viac a sú na tom výrazne lepšie. My také šťastie nemáme,” ponosoval sa predseda vlády podľa ktorého proti väčšine poctivých ľudí stojí hŕstka štváčov. „Ktorí sa riadia heslom – čím horšie, tým pre nich lepšie. Bohužiaľ kopa ľudí im lipne na falošných sladkých rečiach plných jedu,” vystríha Matovič občanov.

Žiadna sebareflexia

Tí mu však v komentároch dali jasne najavo, čo si o jeho útokoch na všetkých a zbavovania sa zodpovednosti myslia. „Žiadna sebareflexia, vy proste nemáte na to, aby ste bol premiérom, a to si nemyslím že ste zlý človek, ale užitočnejší budete v opozícii,” odkázala mu diskutujúca, ku ktorej sa pridala ďalšia v rovnakom duchu. „Krásne pán premier, škoda, že len prvé dve vety…pokiaľ ste zas nezačali poukazovať na všetkých dookola,” doplnila žena v komentári. „Áno a za všetko môže Sulík lebo neobjednal testy…ešte to tam chyba. Ale že ten blázon Krajčí by nedokázal manažovať ani lahôdky v Hornej Dolnej to nenapíšete..” vytiahol ďalšie, no v tomto prípade nepoužité premiérove výhovorky, komentujúci muž.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Zaujímavosti