eReport.sk
Igorove sľuby
Matovič na tlačovke v pondelok 25. 9. ďalej hovorí o "spolkoch" Sulíka a Haščáka. Foto: yt/@olanoapriatelia

PRIESKUM Voľby by vyhral SMER, Matovičovi by už nepomohli ani fiatky, ani „päťstovečky“

Prvé pozície sa nezmenili. Vyplýva to z druhého povolebného prieskumu preferencií obyvateľov Slovenska. Ktorý pre televíziu JOJ zrealizovala agentúra AKO. Zmeny nastali u voličov iných strán. A obyvatelia Slovenska tak moc nepotešili pána predsedu strany Slovensko. (predtým OĽANO a spol.) Poďme sa spolu pozrieť, ako by občania teda rozhodli.

Mohlo by vás zaujímať

  1. V Čechách to vrie! Premiér Fiala má čo robiť, aby to ustál.
  2. Lži a propaganda

Prvé pozície sa nezmenili

Zmenil sa len počet voličov, ktorí by volili strany Smer, Hlas A Progresívne Slovensko. Svoj hlas by Smeru odovzdalo 24 percent voličov. Progresívne Slovensko by na druhom mieste získalo 20,1 percenta hlasov a tretí by skončil Hlas s 15,4-percentnou podporou.

Igor a Veronika

By sa už ako koalícia do parlamentu neprebojovali. Kým u pani Remišovej nejde o žiadnu novinku, keďže jej strana Za ľudí bola dlhodobo tak bez ľudí, ako bez vyšších percent, aké obsahuje krabica plnotučného mlieka, Matovič by mal spozornieť.

Zrejme sa jeho voliči, ktorí ho volili z dobrého srdca, či vo vidine toho, že sa štyri roky budú môcť voziť v aute, ktoré by im pán predseda požičal, zobudili. A pochopili, že akosi ani len to žrebovanie o „autíčka“ sa stále neudialo. Jeho koalícia by získala už len  6,6 %.  Predbehli by ju už ak „kdháci.“ Strana KDH by totiž získala 6,9%.

SaS a SNS

By sa do parlamentu dostali, aj ak by sa voľby konali teraz. Sulíkovci by získali 5,9% a SNS Andreja Danka 5,4 percenta voličských hlasov. Naopak, pred bránami zákonodarného zboru by tesne ostala Republika (4,9 percenta), ako aj Aliancia (4,4%).

Boris a Edo

By si mohli nad svojimi výsledkami akurát tak spoločne poplakať. Hnutie Sme rodina Borisa Kollára by získalo len 2,7%. Kým strana nášho bývalého premiéra Eduarda Hegera by dokázala osloviť len2,3 percenta oprávnených voličov.

Otázne je, či by demokratom pomohlo, ak by sa ich šéfom stal „gróf s modrou knižkou i krvou“ pán Naď. Alebo by sa skôr priblížili k percentám pani Veroniky.. čas ukáže.

Zdroj: AKO


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Voľby by vyhral SMER, Matovičovi by už nepomohli ani fiatky, ani „päťstovečky“

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre