eReport.sk
Predseda Smeru o Orbánovi
Robert Fico, foto:FB/robertfico

PRIESKUM Od volieb sa veľa nezmenilo, Smer by opäť vyhral! Akoby dopadli Igor a Edo?


Kto by skončil pred bránami parlamentu? A rozhodli by sa voliči vo voľbách inak, aby sa konali v uplynulých dňoch? Aj na to priniesol odpovede najnovší volebný prieskum, Ten pripravila agentúra Ipsos pre Denník N. Ich samotných asi moc nepotešil. Poďme sa naň spolu pozrieť.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Pani Remišova už zabudla?
  2. Hrabko reagoval na výsledky novembrového prieskumu agentúry AKO pre TASR, podľa ktorého 57,2 percenta respondentov súhlasí s názorom, že nový kabinet bude vládnuť efektívnejšie a s lepšími výsledkami ako vlády I. Matoviča a E. Hegera.
  3. Obsahuje i body týkajúce sa Ukrajiny
  4. Vďaka pomoci ČR začal Ukrajine pomáhať aj Západ

Prvé miesta

Prieskum sa realizoval od 2. do 7. novembra na vzorke 1021 respondentov.

Voľby do Národnej rady (NR) SR by v novembri vyhrala strana Smer-SD so ziskom 24 percent hlasov. Nasleduje Progresívne Slovensko (PS) s 19,1 percenta a Hlas-SD s 15,1 percenta.

Igor, Edo a Veronika

Do parlamentu by sa dostali aj koalícia Slovensko, Za ľudí a Kresťanská únia (7 percent), strana SaS (6,3 percenta) a KDH (5,8 percenta). Hranicu zvoliteľnosti by prekročili tiež Republika (5,8 percenta) a SNS (5,1 percenta).

Kto by skončil pred bránami parlamentu?

Pred bránami NR SR by zostali strany Aliancia (4,4 percenta), Demokrati (3,1 percenta), Sme rodina (2,3 percenta) i ĽSNS (1,1 percenta).

Potrebných päť percent by nezískalo ani zoskupenie strán Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana (0,5 percenta) a Modrí, Most-Híd (0,1 percenta). Iné strany uvádza prieskum na úrovni 0,4 percenta.

Kreslá v parlamente

Na základe volebného modelu by Smer-SD v parlamente získal 41 kresiel, Progresívne Slovensko 32 a Hlas-SD 26. S 12 poslancami by v NR SR bola koalícia Slovensko, Za ľudí a Kresťanská únia, strana SaS by bola s 11. KDH a Republika by získali zhodne po desať mandátov, SNS by mala osem kresiel.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Od volieb sa veľa nezmenilo, Smer by opäť vyhral! Akoby dopadli Igor a Edo?

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne