eReport.sk
Manželka amerického prezidenta Jill Bidenová.
Manželka amerického prezidenta Jill Bidenová. Foto: fb/DrJillBiden

Prvá dáma USA navštívi Slovensko! Prečo sa tak Jill Bidenová rozhodla?

Manželka amerického prezidenta Jill Bidenová navštívi Slovensko, kde sa počas Dňa matiek stretne s ukrajinskými matkami a deťmi, ktoré utiekli z vlasti po začiatku ruskej invázie. Oznámil to v nedeľu večer washingtonského času Biely dom, informuje TASR na základe servisu agentúry AP.

Stretnutie sa uskutoční v nedeľu 8. mája, keď prvá dáma USA navštívi Košice a Vyšné Nemecké. Podľa zverejneného programu sa stretne s utečencami, humanitárnymi pracovníkmi a miestnymi obyvateľmi podporujúcimi rodiny, ktoré našli útočisko na Slovensku.

Pôjde o druhú zahraničnú cestu Jill Bidenovej bez svojho manžela – po návšteve olympiády v Tokiu – a ďalší prejav solidárnosti americkej prvej dámy s Ukrajinou, píše AP.

Bidenová sa následne 9. mája plánuje stretnúť s členmi slovenskej vlády pred tým, ako sa vráti do Spojených štátov. Prvá dáma sa ešte predtým počas svojej päťdňovej cesty, ktorá sa začína vo štvrtok, zastaví v Rumunsku. V piatok tam absolvuje schôdzku s americkými vojakmi na základni Mihail Kogalniceau.

Stretne sa aj so zamestnancami veľvyslanectva

V sobotu bude v Bukurešti hovoriť s vládnymi predstaviteľmi, diplomatmi USA i humanitárnymi pracovníkmi a učiteľmi, ktorí pomáhajú vzdelávať ukrajinské deti. Po presune na Slovensko sa potom stretne so zamestnancami Veľvyslanectva USA v Bratislave.

Pôjde o druhú zahraničnú cestu Jill Bidenovej bez svojho manžela – po návšteve olympiády v Tokiu – a ďalší prejav solidárnosti americkej prvej dámy s Ukrajinou, píše AP. Prezident Joe Biden sa stretol s ukrajinskými utečencami v marci počas návštevy Poľska.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americký prezident Joe Biden.
  2. Manželka amerického prezidenta Jill Bidenová.
  3. Prvá dáma USA Jill Bidenová máva po prílete na letisku M. R. Štefánika v sobotu 7. mája 2022 v Bratislave.
  4. Na ilustračnej snímke ukrajinská vlajka na ceste v meste Mariupol počas 54. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v pondelok 18. apríla 2022.
  5. Náčelník generálneho štábu ruskej armády Valerij Gerasimov.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prvá dáma USA navštívi Slovensko! Prečo sa tak Jill Bidenová rozhodla?

Odoberať
Upozorniť na
guest
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti