eReport.sk
Manželka amerického prezidenta Jill Bidenová.
Manželka amerického prezidenta Jill Bidenová. Foto: fb/DrJillBiden

Bidenová sa stretne s prezidentkou Čaputovou. Prvá dáma USA zavíta aj do Košíc

Manželka amerického prezidenta Jill Bidenová sa v rámci svojej návštevy Slovenska stretne aj s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou, uviedla vo vyhlásení zverejnenom v noci na piatok kancelária prvej dámy USA. TASR informáciu prevzala od stanice CNN.

Bidenová odcestuje na návštevu Rumunska a následne Slovenska v priebehu štvrtka miestneho času (piatok SELČ), píše sa vo vyhlásení. Presný dátum a čas avizovaného stretnutia s Čaputovou však nie je známy.

Deň Matiek si pripomenie v metropole východu

V sobotu večer plánuje prvá dáma pricestovať do Bratislavy, kde sa stretne s pracovníkmi tamojšieho amerického veľvyslanectva. Z Bratislavy by mala odcestovať v nedeľu smerom do Košíc a obce Vyšné Nemecké. V Košiciach sa prvá dáma zúčastní udalostí zorganizovaných pri príležitosti Dňa matiek (8. mája) a navštívi aj centrum pre utečencov z Ukrajiny a dve školy. Prvá dáma sa tiež stretne s rodinami, ktoré prichýlili utečencov, približuje vyhlásenie.

Pôjde o druhú zahraničnú cestu Bidenovej bez manžela

Bidenová sa následne 9. mája plánuje stretnúť s členmi slovenskej vlády pred tým, ako sa vráti do Spojených štátov. Prvá dáma sa ešte predtým počas svojej päťdňovej cesty zastaví v Rumunsku. V piatok tam absolvuje schôdzku s americkými vojakmi na základni Mihail Kogalniceau. V sobotu bude v Bukurešti hovoriť s tamojšou prvou dámou Carmen Iohannisovou, vládnymi predstaviteľmi, diplomatmi USA i humanitárnymi pracovníkmi a učiteľmi, ktorí pomáhajú vzdelávať ukrajinské deti.

Pôjde o druhú zahraničnú cestu Jill Bidenovej bez svojho manžela – po návšteve olympiády v Tokiu – a ďalší prejav solidárnosti americkej prvej dámy s Ukrajinou, píše AP. Prezident Joe Biden sa stretol s ukrajinskými utečencami v marci počas návštevy Poľska.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prvá dáma USA Jill Bidenová máva po prílete na letisku M. R. Štefánika v sobotu 7. mája 2022 v Bratislave.
  2. Prezidentka SR Zuzana Čaputová.
  3. Manželka amerického prezidenta Jill Bidenová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bidenová sa stretne s prezidentkou Čaputovou. Prvá dáma USA zavíta aj do Košíc

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti