eReport.sk
Na ilustračnej snímke ukrajinská vlajka na ceste v meste Mariupol počas 54. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v pondelok 18. apríla 2022.
Na ilustračnej snímke ukrajinská vlajka na ceste v meste Mariupol počas 54. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v pondelok 18. apríla 2022. Foto: tasr/ap

Prieskum v USA: Dodávky zbraní na Ukrajinu podporuje 73 percent ľudí

Dodávky zbraní na Ukrajinu podporuje 73 percent Američanov. Väčšina demokratov aj republikánov podporuje sankcie USA voči Rusku, no až polovica Američanov sa obáva, že pre stupňujúce sa napätie medzi Moskvou a Washingtonom sa bude Rusko snažiť ovplyvniť novembrové voľby do Kongresu prostredníctvom dezinformácií a online propagandy.

Vyplýva to z prieskumu, ktorý realizovala spoločnosť Ipsos pre tlačovú agentúru Reuters, informuje TASR.

Do dvojdňového online prieskumu sa zapojilo 1005 respondentov. Uskutočnil sa v čase plánov USA a ich spojencov dodať na Ukrajinu ďalšie zbrane. Prieskum ukázal, že respondenti hodnotia kroky amerického prezidenta Joeho Bidena v súvislosti s Ukrajinou lepšie, ako jeho politiku v oblasti ekonomiky či vysokých cien energií. V ďalšom samostatnom prieskume schvaľovalo Bidenov celkový výkon vo funkcii prezidenta len 42 percent opýtaných, čo je doposiaľ najnižšia úroveň popularity v rámci jeho funkčného obdobia.

V predchádzajúcom prieskume, ktorý Ipsos realizoval pre Reuters v marci len krátko predtým, ako sa objavili informácie o masakri civilistov na Ukrajine, podporovalo zásobovanie tejto krajiny zbraňami len 68 percent respondentov.

Zdroj: Tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prieskum v USA: Dodávky zbraní na Ukrajinu podporuje 73 percent ľudí

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti