eReport.sk
Na snímke žena s ochranným rúškom kráča po námestí okolo budovy starej opery vo Frankfurte nad Mohanom. Foto: tasr/ap

Prudký nárast infikovaných v Nemecku potvrdili aj piatkové čísla


Zdravotnícke úrady v Nemecku hlásili za uplynulých 24 hodín 4721 ďalších prípadov nákazy novým koronavírusom, vyplýva z údajov Inštitútu Roberta Kocha (RKI) zo sobotňajšieho rána. Informovala o tom agentúra DPA.

Počet novoinfikovaných v Nemecku prudko stúpol zo stredy na štvrtok – z 2828 na 4058 – a v piatok krajina zaznamenala denný nárast 4516 prípadov nákazy.

Jeden infikovaný nakazí viac ako jedného ďalšieho človeka

Od začiatku pandémie sa podľa RKI v Nemecku nakazilo novým koronavírusom najmenej 319.381 ľudí. Počet súvisiacich úmrtí dosiahol 9604, z nich 15 pribudlo v piatok. Z nákazy sa dosiaľ vyliečilo približne 273.500 ľudí.

Základné reprodukčné číslo (R0) koronavírusu stúplo podľa odhadov RKI v piatok na 1,34 z hodnoty 1,17 z predošlého dňa. Znamená to, že jeden infikovaný v priemere nakazí viac ako jedného ďalšieho človeka, píše DPA s tým, že toto číslo odráža vývoj nákazy za posledný asi týždeň a pol.

RKI uvádza vo svojich správach tiež tzv. sedemdňové reprodukčné číslo, ktorého hodnota sa vzťahuje na dlhší časový úsek (osem až 16 dní) a preto menej podlieha dennému kolísaniu počtu prípadov. Toto číslo bolo v piatok 1,37, čo je tiež zvýšenie oproti 1,22 zo štvrtka.

Zdroj: tasr, ilustračné foto: tasr/ap

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prudký nárast infikovaných v Nemecku potvrdili aj piatkové čísla

KOMENTOVALI STE: