eReport.sk
maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó
Péter Szijjártó a Viktor Orbán, zdroj: fb

Maďarsko po návšteve Moskvy zrušilo stretnutie medzi Szijjártóm a nemeckou ministerkou Baerbockovou


K zrušeniu prišlo po ceste do Moskvy, ktorá rozhnevala viacerých európskych lídrov. Maďarský rezort diplomacie ani hovorca vlády bezprostredne nereagovali na žiadosť o komentár k situácii.

Maďarsko zrušilo plánované pondelkové stretnutie medzi ministrom zahraničných vecí Péterom Szijjártóm a jeho nemeckou rezortnou partnerkou Annalenou Baerbockovou v Budapešti, informovala v piatok agentúra Reuters odvolávajúca sa nemecké ministerstvo zahraničných vecí.

Nahnevaní európski lídri

Nemecké ministerstvo uviedlo, že je z tohto kroku „zaskočené“. Po piatkovom stretnutí maďarského premiéra Viktora Orbána s ruským prezidentom Vladimirom Putinom v Moskve je podľa nemeckého rezortu potrebná „vážna a úprimná diskusia“.

Maďarský rezort diplomacie ani hovorca vlády bezprostredne nereagovali na žiadosť o komentár k situácii, uviedol Reuters.

Orbánova návšteva Moskvy bola prvým stretnutím ruského prezidenta s jedným z lídrov krajín EÚ od apríla 2022, kedy uplynuli dva mesiace od začiatku pretrvávajúcej ruskej invázie na Ukrajinu. Rokovanie medzi Orbánom a Putinom nahnevalo niektorých vedúcich predstaviteľov EÚ, ktorí varovali pred ústupkami voči Moskve. Zároveň poznamenali, že Orbán nerokoval v mene Únie.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ruský prezident Vladimir Putin
  2. Pronárodná politika Orbánovi vychádza
  3. Maďarský premiér Viktor Orbán
  4. Poľský premiér Donald Tusk

Podľa nemeckého ministerstva zahraničných vecí sa zrušené stretnutie medzi Szijjártóm a Baerbockovou uskutoční v inom termíne.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Maďarsko po návšteve Moskvy zrušilo stretnutie medzi Szijjártóm a nemeckou ministerkou Baerbockovou

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: