eReport.sk
Vladimír Pčolinský je na slobode Foto: instagram

Prokurátor podal sťažnosť voči rozhodnutiu súdu vo veci väzby Vladimíra Pčolinského

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v stredu sťažnosť voči rozhodnutiu sudcu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, ktorý nevyhovel jeho návrhu rozšíriť dôvody väzby u obvineného bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského. Informovala o tom hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

O sťažnosti bude rozhodovať Najvyšší súd SR. Hovorkyňa zároveň uviedla, že ÚŠP bolo doručené rozhodnutie ŠTS, ktorý zamietol žiadosť o prepustenie z väzby Vladimíra Pčolinského a ponechal ho vo väzbe pre kolúzny dôvod väzby. Zároveň nevyhovel prokurátorovi, ktorý žiadal rozšírenie dôvodov väzby o väzbu preventívnu.

Sudca ŠTS 29. apríla avizoval po výsluchu obvineného, že hneď neoznámi, ako rozhodol o žiadosti Vladimíra Pčolinského o prepustenie z väzby. Rozhodnúť mal na začiatku tohto týždňa. Podanie sťažnosti avizoval aj obhajca obvineného Ondrej Urban.

Vladimír Pčolinský je právoplatne väzobne stíhaný od 29. marca. Exriaditeľa tajnej služby zadržali príslušníci NAKA 11. marca a obvinili ho, že on a bývalý námestník SIS Boris Beňa mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava Kollára vo výške 40.000 eur. Úplatok mal byť údajne za to, aby SIS nesledovala Zoroslava Kollára. Nedávno mu pribudlo ďalšie obvinenie z korupčného skutku, ktorého sa mal dopustiť v roku 2020. Obvinenia odmieta.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport