eReport.sk
O čo Matovičovi vlastne ide?
Igor Matovič. Foto: ereport

OĽANO podporí vládu, avšak má podmienky! Pristúpi Ódor na Matovičovu hru?

Pristúpi Ódor na Matovičovu hru? Hnutie OĽANO a priatelia podporí vyslovenie dôvery vláde odborníkov, ak splní jeho dve požiadavky. Žiada garanciu zachovania príspevku 200 eur na dieťa. Požaduje tiež schválenie odmeny 500 eur za účasť v septembrových parlamentných voľbách v skrátenom legislatívnom konaní. Vyplýva to z vyjadrenia lídra hnutia Igor Matoviča po sobotňajšom stretnutí s premiérom Ľudovítom Ódorom.

OĽANO podporí vládu, avšak…

„Premiér akceptoval, respektíve si vypočul naše dve požiadavky a čaká ho rokovanie s ostatnými politickými stranami, aby to vyrokoval. Ak chce podporu, tak treba, aby teraz preukázal svoje rokovacie schopnosti,“ povedal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Horskí záchranári pomáhajú zranenej lyžiarke.
  2. Konečne niekto?
  3. Saska hádže vinu na Hegera

Pristúpi Ódor na Matovičovu hru?

Matovič žiada od predsedu vlády garanciu toho, že sa nezruší 200 eur na dieťa, ktoré presadil cez zvýšenie daňového bonusu a prídavku na dieťa. Odôvodňuje to tým, že má obavy, že by sa mohli objaviť snahy „šetriť na rodinách s deťmi“. Tvrdí, že proti príspevku bojovala prezidentka SR Zuzana Čaputová a mimoparlamentné hnutie Progresívne Slovensko.

Matovič žiada Ódora

Premiéra zároveň žiada, aby s ďalšími politickými stranami vyrokoval podporu odmeny za účasť vo voľbách v skrátenom legislatívnom konaní. „Náš cieľ je maximalizovať volebnú účasť,“ podotkol. Septembrové voľby do Národnej rady (NR) SR označil za „boj o život Slovenska“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

OĽANO podporí vládu, avšak má podmienky! Pristúpi Ódor na Matovičovu hru?

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php