eReport.sk
Saska hádže vinu na Hegera
Jana Bittó Cigániková a Richard Sulík počas tlačovky SaS. Zdroj: saS

„Menič hry“ SaSka hádže všetku vinu za spackané Rázsochy na Hegera! Kde sú však roky spoločného vládnutia?

Saska hádže vinu na Hegera. Včera padla definitívne! Niekoľko rokov nedostavaná štátna nemocnica na bratislavských Rázsochách, nebude postavená ani teraz, ani v najbližšej dobe! Teda nie minimálne z peňazí z Európskej únii a z Plánu obnovy.

Zaplatíme to zo „svojho“

Projekt výstavby bratislavskej nemocnice Rázsochy sa nebude môcť financovať z plánu obnovy, ale zo štátneho rozpočtu. Po stretnutí so zástupcami politických strán to v piatok oznámil minister zdravotníctva Michal Palkovič. Poukázal na reputačné riziko, ako aj problematické chyby, ktorých odstránenie by trvalo tri až šesť mesiacov. Problémom je aj stav kvality projektovej dokumentácie.

„Sú tam nedostatky, ktoré my vnímame, že odstránenie by trvalo ďalších minimálne tri až šesť mesiacov. Je preto veľmi zodpovedné, aby sme my teraz predstúpili pred politických lídrov, a keďže sme dostali súhlasné stanovisko, tak plán výstavby novej univerzitnej nemocnice na Rázsochách pôjde zo štátneho rozpočtu,“ povedal.

Kollár: Heger to nezvládol

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) tvrdí, že v tejto veci zlyhal práve Heger. „Hádzal sa o zem, že to všetko zvládne manažérsky, nič nezvládol,“ podotkol.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger (OĽaNO) a vľavo Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO).
  2. Podpredsedovia strany Hlas-SD Zuzana Dolinková a Richard Raši počas tlačovky.
  3. Eduard Heger
  4. Eduard Heger

Saska hádže vinu na Hegera

Nie je to tak trochu pokrytecké, že strana, ktorá niekoľko rokov vládla spoločne, najprv s Igorom Matovičom a potom s Eduardom Hegerom, hádže všetku vinu zo zlyhania pri výstavbe nekonečnej stavby štátnej nemocnice, práve na duo bývalých premiérov?

Cigániková vidí chybu v Hegerovi s Matovičom

Odborníčka na zdravotníctvo a poslankyňa Národnej rady SR za liberálnu stranu SaS Jana Bittó Cigániková, sa na sociálnej sieti vyjadrila stroho a jednoducho: „Fico, Pellegrini, Matovič ani Heger nedokázali postaviť koncovú nemocnicu.“

Foto: Fb/janabittociganikova

Podiel viny však bezpochyby na tomto zlyhaní má i bývalá koaličná strana SaS.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

„Menič hry“ SaSka hádže všetku vinu za spackané Rázsochy na Hegera! Kde sú však roky spoločného vládnutia?

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php