eReport.sk
Vy nás čítate a my vám ďakujeme!
Ilustračné foto: tasr

NRSR: Nová zmluva o štátnej hranici medzi Slovenskom a Českom


Slovensko a Česko by mali uzavrieť novú zmluvu o štátnej hranici. Nové znenie má priniesť zjednodušenie schvaľovacieho procesu a sprístupnenie aktualizovaných údajov o štátnej hranici v hraničnom dokumentárnom diele, ktoré je verejne prístupné. Uzavretie zmluvy v stredu odsúhlasili poslanci Národnej rady (NR) SR.

Hraničné dokumentárne dielo, ktoré je v súčasnosti možné aktualizovať až po ukončení komplexného preskúšania celej štátnej hranice, viac nebude súčasťou medzinárodnej zmluvy. Vyhotovované bude aj naďalej, ale ako technický dokument hraničnej komisie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. škola, deti, školáci, vzdelávania
  2. Forma vzdelávania je dôležitá ako jeho obsah
  3. Miroslav Lajčák
  4. Boris Susko - minister spravodlivosti

Zmluva po súhlase parlamentu

,,Tým sa zjednoduší a výrazne urýchli zverejňovanie aktualizovaných údajov o štátnej hranici,“ vysvetlilo ministerstvo vnútra, ktoré návrh predložilo. Prílohou novej zmluvy má byť prehľadná mapa a zoznam súradníc hraničných bodov.

Uvedené prílohy považujú podľa materiálu obe zmluvné strany za dostatočné, pretože charakter hraničnej čiary je od roku 2011 nepohyblivý. Zmluva si po súhlase parlamentu vyžaduje ratifikáciu prezidentom SR.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

NRSR: Nová zmluva o štátnej hranici medzi Slovenskom a Českom

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne