eReport.sk
Nové Sady letisko Sliač letecká základňa tabuľa
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Primátori po stretnutí s Naďom: Prezentovali sme mu obavy týkajúce sa budúcnosti Letiska Sliač!

Primátor Banskej Bystrice a primátorky Zvolena a Sliača sa v piatok v Banskej Bystrici stretli s ministrom obrany Jaroslavom Naďom (OĽANO), ktorému pred pár dňami spoločne adresovali list týkajúci sa obáv o budúcnosť letiska Sliač. Pripojili sa k nim i starostovia okolitých obcí. Ide o dohodu o obrannej spolupráci medzi Slovenskom a USA.

„Adresovali sme mu širokú škálu otázok, na ktoré potrebujeme poznať odpovede. Na nasledujúcom spoločnom stretnutí s vedením rezortu obrany sa k nim vrátime. Minister nás ubezpečil, že civilná časť letiska je aj pre neho prioritou. Po zodpovedaní otázok budeme informovať našich obyvateľov okolitých miest a obcí. Následne plánujeme i stretnutie s predsedom Národnej rady SR,“ reagoval v piatok po stretnutí banskobystrický primátor Ján Nosko na sociálnej sieti.

Zdroj: fb/noskojan

Minister, ktorý sa s predstaviteľmi dotknutých samospráv stretol po návšteve banskobystrického Múzea SNP, ešte predtým pre médiá vyhlásil, že sa nemusia báť vzniku nejakých základní, žiadne jadrové zbrane na Sliači nehrozia.

„Ľudia sa nemajú čoho báť, opakujem, žiadne základne a problémy pre región. Príde k modernizácii letiska Sliač, zavedieme opäť civilné lety, letisko bude v rukách Slovenskej republiky a to platí,“ zdôraznil Naď.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. V popredí Michal Šimečka.
  2. Slovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok.
  3. Primátorka mesta Sliač Ľubica Balgová.
  4. Martin Slosiarik v štúdiu súkromného rádia.
  5. Eduard Heger (OĽaNO)
  6. Prezidentka Zuzana Čaputová.
  7. Peter Pellegrini.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Primátori po stretnutí s Naďom: Prezentovali sme mu obavy týkajúce sa budúcnosti Letiska Sliač!

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti