eReport.sk
Milan Kulkovský, foto: facebook MK

Primár si rypol do premiérov, ktorí boli na Ukrajine. Je tam vojna, nie MS vo futbale!


Mal alebo nemal ísť premiér Eduard Heger na stretnutie do Kyjeva? To je otázka, ktorá už niekoľko dní zamestnáva niektorých ľudí i médiá. Premiéri Česka, Poľska i Slovinska sa s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenskym stretli, náš predseda vlády chýbal.

Hoci sa pôvodne v kuloároch špekulovalo, že za to vraj môže Hegerov pozitívny test na covid, nakoniec vysvitlo, že mu cestu na Ukrajinu neodporučili bezpečnostné zložky Slovenska. Lenže viacerí mu vyčítajú premárnenie príležitosti ako ukázať podporu Ukrajine. Primár z považskobystrickej nemocnice Milan Kulkovský má ale na celú záležitosť iný názor.

Heger

Náš premiér Eduard Heger na stretnutí v Kyjeve s ukrajinským prezidentom chýbal. – Foto: tasr

Ja v tej návšteve nevidím žiadny význam. Áno, gesto a symbol je to pekné, no určite sa dotyčným pánom nepodarilo v danej chvíli Ukrajine pomôcť viac tým, že si osobne boli pozrieť „skanzen vojnou zničeného mesta“. Všetky rokovania, ktoré tam prebehli mohli i naďalej prebiehať formou online konferencií bez zbytočného divadla, ktoré určite stálo všetky bezpečnostné zložky na Ukrajine množstvo síl. A čo si budeme hovoriť, aj bez toho majú tých starostí viac než dosť,“ uviedol na sociálnej sieti Kulkovský.

Podľa známeho lekára videá ani fotografie z vojnovej oblasti nie sú príležitosťou ako ukázať, kto je a kto nie je správnym lídrom. Krúti tiež hlavou nad tým, že niektorí diplomati opisovali cestu ako výraznú záležitosť.

Na Ukrajine je vojna a nie finále majstrovstiev sveta vo futbale, kde sa treba ukázať. Hrdinovia nie sú tí páni zabalení od hlavy k pätám do pancieru a sprevádzaní stovkami žoldnierov, ale obyčajný ukrajinský ľud a dobrovoľníci, ktorí im pomáhajú v krajinách, do ktorých prichádzajú. To sú skutoční hrdinovia. Hrdinovia sú Rusi, ktorí protestujú proti Putinovi a reálne tak ohrozujú svoj život. To sú hrdinovia. Ak dnes ako o hrdinoch niekto hovorí o tých troch pánoch, je to skôr na plač než na uznanie,“ dodal lekár.

Čítajte viac:

  1. Peter Pellegrini počas tlačovky v NR SR.
  2. očkovanie

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Primár si rypol do premiérov, ktorí boli na Ukrajine. Je tam vojna, nie MS vo futbale!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: