eReport.sk
Ján Mažgút, Erik Kaliňák, Robert Fico, Robert Bestro, foto:tasr

PRIESKUM Pred komunálnymi voľbami by vyhral Smer! SaSka zažíva značný pokles


Parlamentné voľby by v októbri, tesne pred komunálnymi voľbami, by vyhrala opozičná strana Smer-SD. Tesne za ňou by skončila ďalšia opozičná strana Hlas-SD. Vládne strany za sociálnymi demokratmi výrazne zaostávajú. Výsledok môže taktiež napovedať, že ktoré strany môžu v sobotných voľbách dominovať a ktoré naopak o svoje pozície v komunálnej a krajskej politike prídu.

Podľa agentúry Polis by Smer vyhral so ziskom až 19,3 %, nasledovaný stranou Hlas, ktorá oslovila 18,5 % respondentov. Ďaleko za týmito stranami sa nachádzajú liberáli z SaS, ktorých by volilo 10,6 % voličov. Progresívci z PS by oslovili 7,9 % voličov a stranám OĽANO a Republika by odovzdalo svoje hlasy 7,1 % voličov. Do parlamentu by sa tesne dostala strana Sme rodina, s výsledkom presných 5 %.

Najdôveryhodnejší Pellegrini, na spodku rebríčka Kotleba

Najdôveryhodnejším lídrom je líder Hlasu Peter Pellegrini,, na ktorého sa spolieha 27,9 % opýtaných. Predsedovi Smeru-SD Robertovi Ficovi dôveruje 23,9 percenta. Ako tretieho najdôveryhodnejšieho lídra vnímajú respondenti predsedu SaS Richarda Sulíka, získal 22,4 percenta hlasov. Nasleduje líder hnutia Sme rodina Boris Kollár, ktorému dôveruje 18,4 percenta opýtaných, predsedovi strany Život-NS Tomášovi Tarabovi dôveruje 15 percent a predsedovi hnutia Republika Milanovi Uhríkovi 13,9 percenta opýtaných.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Sulík otvorene
  2. Vyštudovaná bábkoherečka objasňuje právo
  3. Predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá Kristián Čekovský (OĽANO).
  4. Minister financií SR Igor Matovič (OĽANO).
  5. Pellegriniho Lengvarského koniec neprekvapil
  6. Zľava splnomocnenec Filip Vagač a vicepremiérka Veronika Remišová.
  7. Syn Richarda Sulíka kritizuje Valla

Najhoršie v týchto štatistikách dopadol líder strany Kotlebovci-ĽSNS, ktorému neverí až 85,2 %. Nasleduje líder OĽaNO Igor Matovič, ktorému nedôveruje 89 percent voličov, a líderka Za ľudí Veronika Remišová, ktorej nedôveruje 83,6 percenta opýtaných.

Prieskum bol vykonaný na vzorke 1 013 respondentov od nedele 16. októbra do soboty 22. októbra.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Pred komunálnymi voľbami by vyhral Smer! SaSka zažíva značný pokles

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: