eReport.sk
Pellegriniho Lengvarského koniec neprekvapil
Peter Pellegrini, líder HLAS-u. Foto: tasr

Predčasné voľby nebudú! Je to strašné zistenie! Oznámila strana Hlas


Ústavný súd dnes ľuďom oznámil, že nie je v ich moci skončiť s vládou Igora Matoviča a Eduarda Hegera. Je to strašné zistenie pre slovenskú demokraciu. Ľudia sa dnes dozvedeli, že jediné právo ovplyvňovať veci verejné majú len raz za štyri roky vo volebnej miestnosti. A zároveň svojím hlasom dávajú bianko šek akejkoľvek mizernej vláde, ktorú štyri roky nikto a nič neodlepí z jej stoličiek.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Alebo Američania môžu všetko?
  2. Romanovi Mikulcovi opäť prihára
  3. Ešte sa opravujú
  4. Sulík otvorene
  5. Na ilustračnej snímke volebná urna pre voľby do VÚC (vľavo) a vpravo volebná urna pre komunálne voľby.
  6. Na videosnímke zľava Petr Fiala a Eduard Heger.
  7. Minister financií SR Igor Matovič (OĽANO).

Ešte väčšia frustrácia

Výsledkom tohto rozhodnutia bude ešte väčšia frustrácia a ešte väčší hnev slovenských občanov. Vidia, že vláda je absolútne neschopná, ale nemajú žiadne ústavné možnosti, ako sa jej zbaviť. Jediným výsledkom bude čoraz väčšie napätie v spoločnosti, pretože ľudia sa svojich práv budú domáhať inak.

Voľby sú dnes poslednou demokratickou možnosťou, ako môže občan Slovenskej republiky prejaviť svoj názor a všetci tento názor musia rešpektovať. HLAS preto vyzýva ľudí, aby toto právo využili už v sobotu v krajských a komunálnych voľbách.

Už ich moci nezbavíme

Referendum o druhej otázke vzhľadom na časové termíny už nemá schopnosť zbaviť moci Igora Matoviča a Eduarda Hegera. Naopak, toto referendum vedia vyriešiť poslanci Národnej rady jediným hlasovaním, ak podporia zmenu ústavy, umožňujúcu predčasné voľby. Po dnešnom verdikte Ústavného súdu HLAS ešte dôraznejšie vyzýva všetkých poslancov, ktorí nepohŕdajú vôľou ľudu, aby mu zmenou ústavy dali možnosť jeho moc aj skutočne prejaviť.

Zdroj: hlas sd

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Predčasné voľby nebudú! Je to strašné zistenie! Oznámila strana Hlas

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: