eReport.sk
Zľava Peter Pellegrini a Robert Fico.
Zľava Peter Pellegrini a Robert Fico. Foto: tasr

PRIESKUM Hlas a Smer stále na čele! Vojna s preferenciami strán takmer nepohla

Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali koncom februára, vyhrala by strana Hlas-SD so ziskom 18,5 percenta hlasov. Na druhom mieste by skončila strana Smer-SD s podporou 15,6 percenta. Tretia by bola strana SaS s 12 percentami hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, ktorý sa konal 22. februára až 1. marca na vzorke 1003 respondentov.

OĽANO kleslo pod 8 percent

Do parlamentu by sa dostalo aj Progresívne Slovensko s podporou 8,1 percenta. Nasledovalo by hnutie OĽANO so 7,8 percenta a hnutie Republika so ziskom 7 percent hlasov. S podporou 6,3 percenta by sa do parlamentu dostalo hnutie Sme rodina a tiež KDH so 6 percentami.

Foto: FOCUS

Pred bránami parlamentu Alinacia, ĽSNS a SNS

Do NR SR by sa nedostala Aliancia (4,6 percenta) ani ĽSNS (3,8 percenta). Pred bránami parlamentu by zostala aj SNS (3,8 percenta) a strana Za ľudí (2,7 percenta). Maďarské fórum by získalo 1,2 percenta, Dobrá voľba a Umiernení 1,1 percenta a strana Spolu-občianska demokracia 0,8 percenta hlasov.

Bude vás zaujímať:

  1. Veronika Remišová (Za ľudí).
  2. Róbert Fico, šéf strany Smer-SD.
  3. Ukrajinskí vojaci zaujali pozície v centre Kyjeva počas druhého dňa ruskej invázie na Ukrajine v piatok 25. februára 2022.
  4. Vladimir Putin
  5. Robert Fico a podpredsedovia Smeru-SD počas tlačovky.

V prepočte na kreslá v Národnej rade SR by ich Hlas-SD získal 34, Smer-SD 29 a SaS 22. Za Progresívne Slovensko by do parlamentu zasadlo 15 poslancov, za OĽANO 14, za Republiku 13, za Sme rodinu 12 a za KDH 11 poslancov.

Pokles popularity vládnych strán je dlhodobý

Vladne strany sa vezú na dlhodobej vlne straty popularity.

Zdroj: Tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Hlas a Smer stále na čele! Vojna s preferenciami strán takmer nepohla

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti